Ogłoszenia duszpasterskie  18. Niedziela Zwykła (31 lipca 2022 roku)

Nieszpory Niedzielne

Powstanie Warszawskie

Przed 78 laty, w dniu 01 sierpnia 1944 roku, wybuchło Powstanie Warszawskie. Zachęcam do nawiedzenie miejsc upamiętniających to chwalebne i godne naszej pamięci przed Bogiem wydarzenie. Pamiętajmy, że Stolica Polski Warszawa jest Sanktuarium Męczeństwa Narodu Polskiego.

Dziś o godzinie 17:00 zapraszam na wspólną modlitwę pełnym tekstem pieśni „Boże coś Polskę” w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy przed 78 laty krwi własnej i życia nie szczędzili z miłości do Boga i Ojczyzny.

Nabożeństwa comiesięczne

Najbliższy czwartek, 4 sierpnia, comiesięczna adoracja rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 9:00 i trwać będzie do godziny 18:30. Msza święta o godzinie 18:30 w intencji świętości kapłanów oraz o powołania na służbę Bogu i Kościołowi.

 

W piątek, 5 sierpnia, zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej Spowiedź na Mszy świętej o godzinie 7:00 i 9:00; popołudniu od godziny 15:00 do 21:00.

 

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia, po Mszy Świętej godzinie 09:00 rozpoczniemy Nabożeństwo Pierwszych Sobót według Objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

 

Pielgrzymka na Jasna Górę

W sierpniu każdego roku Warszawa wychodzi na pielgrzymi szlak, by przez pokutę i modlitwę kroczyć śladami Najświętszej Maryji Panny, Królowej Polski, która została dana Narodowi Polskiemu przez Boga ku obronie. W dniu 5 sierpnia rozpoczyna się Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w Grupie Srebrnej. Zapisy tylko przez Internet pod adresem www.wapm.waw.pl/rejestracja/ .

Przemienienie Pańskie

W sobotę, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W czasie tego wydarzenie, Jezus po raz kolejny przypomina, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jednej osobie.

Msza św. jak w dzień powszedni.

Nowenna przed Wniebowzięciem i Rocznicą Cudu nad Wisłą

Od święta Przemienienia Pańskiego, czyli od 6 sierpnia, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP.

Kolejne dni Nowenny: w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18:30 (w niedziele: po Mszy świętej 18:00).

Każdy dzień Nowenny rozpocznie się Msza Święta, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny.

Abstynencja za Ojczyznę

Przywołując osobę Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia, Stefana kardynała Wyszyńskiego, który był inicjatorem sierpniowej abstynencji od alkoholu w intencji Ojczyzny, zachęcam i proszę wszystkich o podjęcie sierpniowej abstynencji od alkoholu w intencji Ojczyzny, aby była silna Bogiem i bogata mądrością Polaków.

 

Ofiary na budowę

W przyszłą niedzielę, 07 sierpnia comiesięczna zbiórka na prace budowlane.

Dobra Książka

Eucharystia, czyli Najświętsza Ofiara to Wielka Tajemnica naszej Wiary. Scott Hann w książce zatytułowanej „Czwarty Kielich” w dynamiczny i interesujący sposób wprowadza czytelnika we wnętrze Wielkiej Tajemnicy Wiary, jaką jest jedyna i wiecznie trwająca Ofiara Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do uważnego studium książki „Czwarty Kielich”. Książkę można nabyć u naszych Pań przed kościołem.

 

Msza św. w Wakacje

Do dnia 27 sierpnia włącznie Msza święta w dni powszednie sprawowana jest o godzinie 7:00, 9:00 i 18:30; w niedziele porządek Mszy świętej bez zmian.

Pielgrzymka na Wniebowzięcie

W dniu 14 sierpnia piesze pielgrzymki z Warszawy wchodzą na Jasna Górę. Z naszej Parafii w dniu 14 sierpnia br. o godzinie 03 wyjedzie autokarowa pielgrzymka na Wniebowzięcie NMP Jasna Górę. Powrót w tym samym dniu około godziny 20:00. Zapisy u pana Organisty od poniedziałku, 01 sierpnia do przyszłej niedzieli.

Wypominki

W poniedziałek, 01 sierpnia, pamiętamy w modlitwie o zmarłych, których zawierzyliśmy Kościołowi w wypominkach. Msza święta wypominkowa o godzinie 18:30. Czytanie wypominek rozpocznie się o godzinie 17:30.

Odpust „Porcjunkuli”

We wtorek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust Porcjunkuli, który został ustanowiony przez papieża Honoriusza III na osobistą prośbę świętego Franciszka. Dla uzyskania odpustu należy spełnić następujące warunki: trwanie w stanie komunii z bogiem, pobożne nawiedzenia kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary.

Warszawa, dnia 31 lipca 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.