„Oaza na Gwiaździstej”

 
 
O RUCHU
Ruch Światło-Życie potocznie zwany „Oaza” to wspólnota, której formacja ma wychować członków do dojrzałości chrześcijańskiej poprzez drogę deuterokatechumenatu, czyli ponownego i świadome przyjęcie wiary chrześcijańskiej. W ostatnim roku formacji podstawowej uczestnicy odnawiają przyrzeczenia chrzcielne (te samego, który co roku odnawiamy podczas Triduum Paschalnego w Wielką Sobotę). 
Formacja podstawowa składa się z cotygodniowych spotkań w małej grupie oraz corocznych 15-dniowych rekolekcji wakacyjnych.
Założycielem Ruchu jest świętej pamięci Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Pierwsze rekolekcje zorganizował dla ministrantów z Rydułtów (woj. Śląskie)w 1954 roku. Od tego czasu systematycznie tworzył nowe materiały formacyjne by mogło powstać to wszystko co dziś znamy jako Ruch.  
 
W naszej parafii od listopada 2022 roku formuje się grupa młodzieżowa, w której uczestniczą osoby w wieku 11-16 lat. Od roku 2023 posiadamy 2 grupy formacyjne – OND (od 5 klasy podstawówki) oraz przed ONŻ I (młodzież od 1 liceum, po przynajmniej jednych rekolekcjach. Spotkania wspólne są co piątek po Mszy o 18.00 w salkach przy kościele. 
 
Opiekunem duchowym jest ks. Krzysztof Lichota
 
kontakt do animatora:marta.zmudzinska@op.pl
 
2) ogłoszenie w aktualnościach (o rozpoczęciu roku formacyjnego) 
 
Zaproszenie na OAZĘ
 
 
Serdecznie zapraszamy młodzież od 5 klasy SP do dołączenia do młodzieżowej gałęzi Ruchu Światło-Życie w naszej parafii. Pierwsze spotkanie po wakacjach odbędzie się 6 października 2023 r. Rozpoczynamy Mszą o 18.00, a następnie udamy się do salek.  
 
Opiekunem duchowym jest ks. Krzysztof Lichota
 
kontakt do animatora: marta.zmudzinska@op.pl
 

RORATY 2023

W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech.

W czasie kazań przedstawiana będzie postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia. Dzieciom tworzącym w swoich sercach miejsce dla Jezusa będzie towarzyszyć Biedaczyna z Asyżu. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. Franciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta.

 

Piosenka – Cuda dzieją się…

Roraty – śniadanie


Diecezjalne Spotkanie Młodych

OAZA NA DIECEZJALNYM SPOTKANIU MŁODYCH
W sobotę 25 listopada nasza wspólnota Ruchu Światło-Życie (wraz z młodzieżą z naszej parafii) pojechała na Diecezjalne Spotkanie Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Uczestniczyliśmy w koncercie Siewców Lednicy oraz uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Całemu wydarzeniu towarzyszyła adoracji relikwii bł. Carla Acutisa – patrona ludzi młodych. Po wydarzeniach oficjalnych był i czas na wspólny posiłek i integrację.


24 listopada 2023 – Piątkowe spotkania formacyjne


Ruch Światło-Życie – Archidiecezja Warszawska4h · 

Kochani Oazowicze i nie tylko!
Już za tydzień otwieramy zapisy na Oazę Ewangelizacji!????????
A co to takiego?
To czas, w którym możecie poznać siebie i Boga, wyciszyć się, ale też dobrze się bawić i poznać nowych przyjaciół.????
Jeżeli jesteś uczniem 7 lub 8 klasy szkoły podstawowej, to zarezerwuj sobie datę: ????????
I turnus: 15.01-21.01.2024
II turnus: 22.01-28.01.2024
Oba turnusy odbędą się w Laskach, w domu parafialnym.
Koszt to 600 zł.
Serdecznie zapraszamy!
❗️ Zapisy ruszają za tydzień ❗️
 


 
12 listopada 2023 – Piątkowe spotkania formacyjne
 
 
27 października 2023 – Msza Św. – Piątkowe spotkania formacyjne
 
 
16 października 2023 – Bierzmowanie oazowiczów z naszej parafii.

Karol, Ola, Natalia i Wojtek – tych czworo uczestników Ruchu Światło-Życie z naszej parafii przyjęło w tym tygodniu sakrament bierzmowania.
W poniedziałek 16 października troje z nich (Ola, Natalia, Karol) zostało namaszczonych z rąk ks. biskupa Tadeusza Pikusa. Wojtek zaś w piątek (20.10) przyjął sakrament w parafii Matki Bożej Królowej Polski.
Jesteśmy głęboko przekonani, że Duch Święty, którego przyjęli będzie dla rzeczywistym znakiem miłości Boga i mocy Duch Świętego. ” 

Marta Żmudzińska 
 
6 października 2023 – Pierwsze spotkanie po wakacjach
 

Spotkania OAZY w 2022/2023

fot. Krzysztof Lichota

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.