26 października 2015 wyruszyliśmy na Jasną Górę, aby uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim w intencji rodzin. Pielgrzymkę poprowadził ks. Proboszcz Dariusz Kowalski. W Apelu Jasnogórskim i modlitwie w intencji rodzin przewodniczył ojciec Robert Jasiulewicz, paulin, który 13-18 maja 2015 przeprowadził Misje w naszej Parafii, przed nawiedzeniem Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej, w Jasnogórskim Obrazie Nawiedzenia.
-
-
Wyruszamy – Franek jest najmłodszym pielgrzymem
-
-
Ostatnie informacje przed wyruszeniem w drogę
-
-
W czasie podróży towarzyszy nam piękny zachód słońca
-
-
Jesteśmy na miejcu, przed nami Sanktuarium Jasnogórskie
-
-
U wejścia do Sanktuarium Jasnogórskiego
-
-
U wejścia Archanioł Michał
-
-
Charakterystyczną cechą, po której każdy rozpozna Obraz Jasnogórski, są blizny na twarzy Matki Bożej. Obraz Jasnogórski nosi na sobie znamiona ran i bólu. Ran tych, cięć na Obrazie jest wiele (na szyi, na twarzy i dwie pod prawym okiem). J
-
-
Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu
-
-
Msza św. – To jest Ciało Moje…
-
-
Msza św. – Ofiarowanie
-
-
Msza św. – Komunia św.
-
-
Msza św. – Komunia św.
-
-
Ołtarz główny kaplicy pochodzi z 1645-1650, ufundowany został przez Jerzego Ossolińskiego. Cały jest drewniany, obłożony hebanem – dodatkowo zdobiony ozdobami (głównie figurami) ze srebra ufundowanymi przez Zygmunta III Wazę. W jego centralnym miejscu znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.
-
-
Po prawej (północnej) stronie ołtarza znajdują się dwa insygnia władzy królewskiej – berło i jabłko, podarowane przez kobiety polskie 3 maja 1926, wykonane w tym samym roku w warszawskiej firmie Bracia Łopieńscy. Po lewej ręce MB znajduje się złota róża, dar Pawła VI złożony przez Jana Pawła II w 1979 oraz dar papieża-Polaka (1982) – złote serce z napisem „Totus Tuus”.
-
-
Nabożeństwo różańcowe i Litania Loretańska
-
-
Obraz Matki Bożej zakrywa srebrna zasuwa z 1723 r. z alegoryczną kompozycją odnoszącą się do Niepokalanego Poczęcia NMP. Zasuwę otacza bordiura z 1763 r., będąca fundacją rodziny Działyńskich.
-
-
Obraz namalowany jest na trzech deskach lipowych o łącznych wymiarach: wysokość 121,8 cm, szerokość 81,3 cm, maksymalna grubość 3,5 cm. Przedstawia Najświętszą Maryję Pannę w postawie stojącej, w półpostaci z Dzieciątkiem Jezus na ręku.
-
-
Najświętszy Sakrament
-
-
Matka Boża Jasnogórska
-
-
Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
-
-
Późnogotycki krucyfiks z końca XV wieku znajdujący się w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie; dzieło anonimowego twórcy współczesne dziełom Wita Stwosza
-
-
Głowa Chrystusa, fragment krucyfiksu, koniec XV w.
-
-
Odpoczynek u stóp Pana Jezusa
-
-
Odpoczynek u stóp Pana Jezusa
-
-
Franek i jego rodzice
-
-
Po modlitwie u Pana Jezusa
-
-
Jesteśmy w zakrystii Sanktuarium Jasnogórskiego
-
-
Ojciec Robert Jasiulewicz jest wśród nas
-
-
Ostatnie rozmowy i pożegnanie
-
-
Opuszczamy Jasną Górę
-
-
Wróciliśmy do domu