Wspólnota Krwi Chrystusa

Słowo Życia:

„Panie, dobrze, że tu jesteśmy”

(Mt 17, 5)

 

 

 

Spotkania Grupy
Wspólnoty Krwi Chrystusa w Parafii:

  • Każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18:00
    w Domu parafialnym
  • Msza św. w intencjach od Wspólnoty w II czwartek miesiąca
  • Animator: Katarzyna Kupiec

Zapraszamy na spotkania Wspólnoty 🙂

 

Czym jest Wspólnota Krwi Chrystusa?

    Prowadzone przez Misjonarzy Krwi Chrystusa stowarzyszenie ludzi świeckich pod nazwą – Wspólnota Krwi Chrystusa pragnie aktywnie włączać się w dzieło Kościoła i odpowiadać na wołanie Krwi Zbawiciela w cierpiących, poranionych.

     Sercem Wspólnoty Krwi Chrystusa jest Tajemnica Paschalna, czyli rozważanie miłosierdzia i uwielbienie Boga, Który w osobie swego Jedynego Syna – Jezusa Chrystusa odkupił wszystkich przelaniem Najdroższej Krwi.

    Duchowość realizujemy przez wierne naśladowanie Maryi – Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w jej trwaniu przy Bogu, zasłuchaniu w Jego Słowo oraz pełnieniu Jego woli.

    W codzienności staramy się żyć blisko Jezusa Eucharystycznego poprzez Mszę świętą, Koronkę do Krwi Chrystusa, adorację Najświętszego Sakramentu.  W naszym życiu: pragnieniach, decyzjach i spotkaniach kierujemy się  Słowem Bożym – „Słowem Życia” wybieranym na cotygodniowych rozważaniach Ewangelii z najbliższej niedzieli w Grupie WKC. W apostolstwie staramy się nieść pojednanie.

 

Przydatne linki:

http://www.odkupieni.pl/

http://www.ozarow.cpps.pl/

 

Patroni Wspólnoty Krwi Chrystusa:

* Matka i Królowa Przenajdroższej Krwi

* Św. Kasper del Bufalo (1786-1837)

Już jako młody chłopak wiele godzin przeznaczał na modlitwę. Po odbyciu studiów teologicznych w Rzymie został kapelanem i kanonikiem kościoła św. Marka. W czasach napoleońskich odmówił przysięgi konstytucyjnej i żył na wygnaniu w północnej Italii i na Korsyce. Po upadku cesarstwa wrócił do Rzymu, gdzie głosił misje ludowe z taką gorliwością, że określono je jako „wielkie duchowe trzęsienia ziemi”. Z myślą o tej formie duszpasterskiego oddziaływania założył Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa (1815). Pierwszym Domem Misyjnym młodego Zgromadzenia był stary, opuszczony klasztor św. Feliksa w Giano, w Umbrii (San Felice), który został misjonarzom ofiarowany przez papieża Piusa VII. Kasper del Bufalo zmarł podczas epidemii cholery w 1837 r. Kanonizował go papież Pius XII (1954). Jego uroczystość obchodzona jest 21 października.

* Św. Franciszek Ksawery (1506-1552)

* Św. Maria de Mattias (1805-1866)

Wielka apostołka kultu Jezusa Ukrzyżowanego i Jego Krwi, założycielka Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa (Acuto 1834). Głębsze zainteresowanie religią i życiem duchowym zrodziło się w niej w 1822 r. pod wpływem misji ludowych głoszonych przez św. Kaspra del Bufalo, wielkiego krzewiciela kultu Najświętszej Krwi Jezusa. Dzięki charyzmatycznej osobowości św. Maria założyła niemal 70 placówek we Włoszech, w Anglii i Niemczech. Zmarła 20 sierpnia 1866 r. w Rzymie w opinii świętości. Beatyfikował ją 1 października 1950 r., papież Pius XII, a kanonizował papież św. Jan Paweł II 18 maja 2003 r. Jej święto obchodzone jest 4 lutego.

* Św. Katarzyna ze Sieny (1347-1380)

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.