Ogłoszenia duszpasterskie Zesłanie Ducha Świętego (19 maja 2024 roku)

Nabożeństwa Majowe

Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie: w niedziele o godzinie 17:15; w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej o godzinie 18:00.

Sakramenty Wielkanocne

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy pięćdziesięciodniowy okres Wielkanocny. Pamiętajmy o obowiązku odnowienia jedności z Bogiem i Kościołem przez Sakrament Pokuty i przyjęcie Komunii Świętej Wielkanocnej. Zachęcamy do nawiedzenia milczącego świadka Zmartwychwstania Pana Jezusa jakim jest pusty grób, który bez słów głosi, że Ten, którego Najświętsze Ciało w Wielki Piątek zostało w nim pogrzebane, trzeciego dnia zmartwychwstał, a my wszyscy jesteśmy tego wydarzenia świadkami wobec współczesnego świata.

Boże Ciało

W dniu 30 maja będziemy świętować Uroczystość Bożego Ciała. Przypomnę, że za organizację: I ołtarza odpowiadają mieszkańcy domów Gwiaździsta 13 i 15a, Tylżycka, Barszczewska i Potocka 4; II ołtarz – mieszkańcy domów: Mickiewicza i Potocka; III ołtarz – mieszkańcy domów przy Klaudyny; IV ołtarz – domów przy ulicy Gwiaździstej. W środę, 22 maja po Mszy Świętej o godzinie 19:00 spotkanie organizacyjne dla osób, przedstawicieli wspólnot domowych, odpowiedzialnych za budowę i dekoracje poszczególnych ołtarzy. Jednocześnie wszystkich, a szczególnie działkowców, proszę o przyniesienie do zakrystii płatków kwiatowych na procesję eucharystyczną.

Eucharystia

W niedzielę, 26 maja br., o godzinie 10:30, grupa dzieci naszej Parafii przystąpi do Ołtarza Pańskiego, aby przyjąć Sakrament Najświętszego Ciała i Najświętszej Krwi Jezusa Chrystusa. Bardzo serdecznie proszę wszystkich Parafian o modlitwę w intencji Rodzin przygotowujących się już bezpośrednio do tego nadzwyczajnego wydarzenia.

Zmartwychwstanie Pańskie

Przez pięćdziesiąt dni świętowaliśmy prawdę o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wieńczy okres wielkanocny Roku Liturgicznego.

Jutro Święto Najświętszej Maryji Panny Matki Kościoła.

Obcowanie Świętych

W poniedziałek, 20 maja, po Mszy świętej o godzinie 19:00, wspólna modlitwa Litanią do Świętego Ojca Rafała Kalinowskiego, by w tajemnicy Świętych Obcowania prosić naszego Świętego Rafała o modlitwę i pamięć o nas przed Obliczem Boga w Niebie.

O godzinie 19:45 modlitwa wstawiennicza na Różańcu Świętym mężczyzn za kobiety i kobiet za mężczyzn.

Warszawa, dnia 19 maja 2024 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.