Ogłoszenia duszpasterskie 8. Niedziela Zwykła (26 maja 2024 roku)

Nabożeństwa Majowe

Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie, do piątku, 31 maja, włącznie:w niedzielę o godzinie 17:15; w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej o godzinie 18:00.

Oktawa Bożego Ciała

W czasie oktawy Bożego Ciała, do czwartku, 06 czerwca, Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół kościoła w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18:00, w niedziele o godzinie 17:15. Ze względu na Oktawę Bożego Ciała Msza Święta o godzinie 19:00 rozpoczynać się będzie o godzinie 19:15.

Nabożeństwa Czerwcowe

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczniemy z dniem 01 czerwca; nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane :

w niedziele o godzinie 17:15;

w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej o godzinie 18:00.

Sakrament Kapłaństwa

W dniu 01 czerwca, o godzinie 10:00, w Katedrze p/w św. Floriana w Diecezji Warszawsko-Praskiej diakon Jan Podczaski przyjmie Sakrament Kapłaństwa. Mszę Prymicyjną neoprezbiter ks. Jan Podczaski odprawi w naszej Parafii w uroczystość Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, w dniu 17 czerwca o godzinie 18:00. Natomiast w dniu 15 czerwca w Katedrze p/w św. Marcina w Diecezji Spiskiej na Słowacji Sakrament Kapłaństwa przyjmie diakon Josef Mizerak.

Kolekta

W przyszłą niedzielę, 02 czerwca, kolekta na prowadzone inwestycje budowlane.

Sól ziemi

Pamiętamy na co dzień, nie tylko od święta, o nałożonym na każdego z nas, przez samego Boga, obowiązku odpowiedzialności za poziom wzrostu w mądrości i w łaskach u Boga współczesnego nam świata – czyńcie sobie ziemię poddaną. Przed świątynią przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają podpisy poparcia pod projektami ustaw obywatelskich.

 

Eucharystia

W dniu dzisiejszym, 26 maja br., o godzinie 10:30, grupa dzieci naszej Parafii przystąpi do Ołtarza Pańskiego, aby przyjąć Sakrament Najświętszego Ciała i Najświętszej Krwi Jezusa Chrystusa.

Obcowanie Świętych

W poniedziałek, 27 maja, po Mszy świętej o godzinie 19:00, czyli około godziny 19:40 modlitwa wstawiennicza na Różańcu Świętym wszystkich pragnących dobra dla dzieci i młodzieży.

 

Boże Ciało

W najbliższy czwartek, 30 maja, Uroczystość Bożego Ciała. Przypomnę, że za organizację, budowę i nadzór: I ołtarza odpowiadają mieszkańcy domów Gwiaździsta 13 i 15a, Tylżycka, Barszczewska i Potocka 4; II ołtarz – mieszkańcy domów: Mickiewicza i Potocka; III ołtarz – mieszkańcy domów przy Klaudyny; IV ołtarz – domów przy ulicy Gwiaździstej. Spotkanie dziewcząt na próbę sypania kwiatków na procesji, w najbliższy wtorek, 28 maja, po Mszy Świętej o godzinie 19:00. Jednocześnie wszystkich, a szczególnie działkowców, proszę o przyniesienie do zakrystii płatków kwiatowych na procesję eucharystyczną. Msza Święta w Boże Ciało sprawowana będzie o godzinie 07:30, 09:00, 10:30 i 18:00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Świętej o godzinie 10:30. W najbliższy czwartek wyjątkowo Nabożeństwo Czerwcowe podczas Procesji Eucharystycznej od IV ołtarza.

Warszawa, dnia 26 maja 2024 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.