Ogłoszenia duszpasterskie – 6. Niedziela Zwykła (11 lutego 2018 r.)

Rekolekcje Wielkopostne

W Środę Popielcową, 14 lutego br., rekolekcjami rozpoczniemy Wielki Post. Rekolekcje trwać będą do soboty, 17 lutego, włącznie.

Rekolekcjom Wielkopostnym przewodniczyć będzie brat Tadeusz Ruciński FSC.

Nauki rekolekcyjne od środy do piątku o godzinie: 8:30, 18:00, 19:30; w sobotę o godzinie: 9:00 i 18:00.

Plan rekolekcji znajduje się na stronie internetowej Parafii: www.gwiazdzista17.pl i tablicy ogłoszeń.
Rekolekcje dla szkół: Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Maczka w dniach 14-16 lutego; dla Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w dniach 20-22 lutego br.

Nabożeństwa Wielkopostne

Życiodajne rozważanie w nabożeństwach wielkopostnych miłości i wierności Jezusa Chrystusa Cierpiącego owocuje aktem miłosierdzia w postaci odpustu zupełnego przy spełnieniu warunków zwykłych określonych przez Kościół. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17:15; Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:00 i 19:45. W najbliższy piątek, 16 lutego, ze względu na Rekolekcje, Droga Krzyżowa tylko o godzinie 17:00.

Wspólnota Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w czwartek, 15 lutego, na Mszę świętą w intencji chorych i cierpiących. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne.

Duch Święty

Każdy III. czwartek miesiąca jest dniem naszej adoracji Trzeciej Osoby Boga w Trójcy Świętej Jedynego – Ducha Świętego, który jest Tchnieniem Ojca i Syna.
W najbliższy czwartek po Mszy świętej o godz. 19:30 nabożeństwo ku czci Ducha Świętego. Zachęcam do udziału w tym Nabożeństwie oraz do codziennej odnowy swego życia w Duchu Świętym.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezy poprzedzające przyjęcie Sakramentu:

– Pokuty i Eucharystii, w sobotę, 17 lutego, o godzinie 10:30.

– Chrztu Świętego dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych w sobotę, 17 lutego, o godzinie 17:00.

Jubileusz Niepodległości Polski

W marcu rozpoczniemy nasze parafialne przygotowanie do narodowego świętowania Jubileuszu 100-lecia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W programie przygotowań znajduje się Pielgrzymka Drogami Niepodległej Ojczyzny: do Wilna w czerwcu oraz do Lwowa we wrześniu. Zapisy na Pielgrzymkę Drogami Niepodległej do Wilna w zakrystii kancelarii.

Dzień Chorych

W dniu dzisiejszym, 11 lutego, wspominamy 160 rocznicę objawień Najświętszej Maryji Panny Niepokalanie Poczętej w Lourdes; w tym dniu od 26 lat obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego.

Dziś, Msza święta o godzinie 12:00 w intencji chorych.

Po Mszy świętej nabożeństwo z udzieleniem Sakramentu Chorych.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chorych i opiekujących się chorymi na wspólną modlitwę. Jednocześnie proszę o pomoc osobom chorych i w podeszłym wieku w dotarciu do świątyni.

Nieszpory Niedzielne

Nieszpory, czyli Wieczorna Modlitwa Kościoła dziś o godzinie 17:15.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnotowego, parafialnego celebrowania świętej Liturgii Kościoła.

 


11 luty 2018 – Nieszpory

Kolędowanie

Zapraszamy na wspólne kolędowanie na patriotyczna nutę w dniu dzisiejszym do Małej Kaplicy,11 lutego, na godzinę 19:00 z pączkami własnej produkcji.

Radio Maryja

Koło Przyjaciół Radio Maryja zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 12 lutego, do Małej Kaplicy po Mszy świętej o godzinie 18:00. Temat spotkania: roczne sprawozdanie oraz plan pracy na rok 2018.

Żywy Różaniec

Comiesięczne spotkanie Parafialnej Rodziny Żywego Różańca we wtorek, 13 lutego, o godzinie 18:00. Po Mszy świętej Pokutne Nabożeństwo Różańcowe w duchu objawień Najświętszej Maryji Panny w Fatimie.

We wtorek nie ma Mszy świętej o godzinie 19:00.

Popielec

Wielki Post przygotowuje nas do owocnego uznania i wyznawania prawdy, że Jezus Chrystus był umarły, ale trzeciego dnia powstał z martwych oraz jeśli Chrystus zmartwychwstał, to i my w Nim zmartwychwstaniemy. Okres pokuty i nawrócenia rozpoczynamy od posypania na znak pokuty głów popiołem.

Msza święta z obrzędem pokutnym posypania popiołem w środę, 14 lutego, o godzinie: 7:00, 8:30, 18:00; 19:30. Ofiary składane w Popielec są naszą pierwszą jałmużną wielkopostną przeznaczoną dla Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Warszawa, dnia 11 lutego 2018 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.