Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wielkopostna (05. kwietnia 2020 r.)

Nadzwyczajny Porządek Niedzielny

Nadzwyczajny porządek Mszy Świętej – godzina:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 18:00 i 20:00 – będzie praktykowany do odwołania.

Dla osiągnięcia optymalnych warunków udziału we Mszy Świętej spełniających zarządzone wymogi sanitarne (obecnie 30 osób) proszę o dostosowanie się do proponowanego porządku.


Rodzinna Modlitwa Różańcowa

Prosimy wszystkich Małżonków i Rodziców naszej Parafii o podjęci i trwanie w codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej.

Trwajmy na modlitwie od godziny 20:30. Niech wspólne wołanie o Miłosierdzie Boże dla nas i świata całego w modlitwie różańcowej i podczas Apelu Jasnogórskiego będzie wyrazem naszej miłości wobec Boga i bliźniego.


Stan Epidemii

Ze względu na stan epidemii bardzo proszę o podjęcie i skrupulatne przestrzeganie obowiązujących zasad wspólnotowego funkcjonowania. W ten sposób czynnie wspomagamy bardzo obciążone służby – medyczne i porządkowe. Pamiętajmy, że lepiej być w domu niż w szpitalu.

Wielki Post

Niedziela Palmowa jest pierwszym dniem ostatniego tygodnia Wielkiego Postu; rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym doświadczymy wielkiej miłości Boga, który swego Syna dał, nie po to, aby nas potępił, ale by nas odnalazł i zbawił.


Nabożeństwa Pasyjne

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś (niedziela) o godzinie 17:15.

Odpust zupełny za rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwach pasyjnych uzyskujemy również przez modlitwę indywidualną lub w gronie rodziny.

Wypominki

Msza Święta w intencji polecanych Bogu w wypominkach, w poniedziałek, 6 kwietnia, o godzinie 18:00.

Czytanie wypominek o godzinie 17:00.

Ostatnie Dni

Wielki Post miał nas przygotować do godnego i owocnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Do naszej dyspozycji pozostały ostatnie trzy dni wielkiej szansy Wielkiego Postu 2020. Ostatnie trzy dni na czyny wielkopostne, czyli modlitwę, post i jałmużnę. Proszę wszystkich o odzyskanie stanu Łaski Uświęcającej oraz jedności z Bogiem i Kościołem przez gorliwe wypełnienie warunków Sakramentu Pokuty, a zatem osobisty i gorliwy rachunek sumienia, szczery żal za popełnione grzechy, najważniejsze to mocne i prawdziwe postanowienie poprawy, czyli powrotu do Boga i Jego nauki oraz jeśli to możliwe w obecnych warunkach – sakramentalną spowiedź. Stan Łaski czyni nas zdolnymi do rzeczywistego udziału w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godziny 15:00 do 20:00.

Liturgia Godzin

Liturgiczna Modlitwa Kościoła, tzw. Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godzinie 08:00.o

Adoracja Pana Jezusa

Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek adoracja Pana Jezusa do godziny 24:00.

W Wielki Piątek od godziny 07:00 do 24:00 z przerwą na Liturgię Męki Pańskiej od godziny 18:00 do 20:00.

W Wielką Sobotę adoracja od godziny 07:00 do 17:00.

Święcenie Pokarmów Wielkanocnych

W tym roku, ze względu na epidemię, nie będzie święcenia pokarmów w tradycyjnej formie. Tekst z modlitwą przed posiłkiem wielkanocnym będzie zamieszczony na internetowej stronie parafialnej www.gwiazdzista17.pl oraz przesłany pocztą elektroniczną.

Triduum Paschalne

W czwartek, 09 kwietnia, Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy w Kościele celebrowanie zbawiennych Tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Triduum Paschalne to Trzy Święte Dni, w których sprawuje się w naszych świątyniach tylko i wyłącznie jedną Liturgię. Msza święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godzinie 18:00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godzinie 18:00. Wielka Sobota jest dniem ciszy i milczenia Kościoła trwającego przy Grobie Jezusa Chrystusa w oczekiwaniu na Cud Wielkiej Nocy. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godzinie 21:00 w sobotę. Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy post ścisły, który winien trwać przez cały Wielki Piątek, Wielką Sobotę aż do radosnego Alleluja w Noc Liturgii Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na stan epidemii w Liturgii Triduum Paschalnego uczestniczyć będzie tylko asysta Służby Ołtarza – lektorzy. Spowiedź w Wielki Piątek od godziny 07:00 do 24:00. W Wielka Sobotę od godziny 07:00 do 17:00.

Zmartwychwstanie Pańskie

Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się 11 kwietnia (sobota), o godzinie 21:00. W Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego odnawiamy w sobie tajemnicę Sakramentu Chrztu świętego. W ten sposób wyznajemy przed światem, że Jezus Chrystus był umarły, ale trzeciego dnia zmartwychwstał. W Liturgii Zmartwychwstania Pańskiego uczestniczy tylko Służba Liturgiczna – Lektorzy

Warszawa, dnia 05 kwietnia 2020 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.