Ogłoszenia duszpasterskie  6. Niedziela Wielkopostna (02 kwietnia 2023 roku)

Triduum Paschalne

W czwartek, 06 kwietnia, Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy w Kościele celebrowanie zbawiennych Tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Triduum Paschalne to Trzy Święte Dni, w których sprawuje się w naszych świątyniach tylko i wyłącznie jedną Liturgię.

Msza święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godzinie 18:00.

Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godzinie 18:00. Wielka Sobota jest dniem ciszy i milczenia Kościoła trwającego przy Grobie Jezusa Chrystusa w oczekiwaniu na Cud Wielkiej Nocy.

Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godzinie 21:00 w sobotę.

Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy post ścisły, który winien trwać przez cały Wielki Piątek, Wielką Sobotę aż do radosnego Alleluja w Noc Liturgii Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego.

Spowiedź w Wielki Piątek od godziny 20:00 do 24:00. W Wielką Sobotę od godziny 07:00 do 16:00.

Adoracja Pana Jezusa

Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek adoracja Pana Jezusa do godziny 24:00.

W Wielki Piątek od godziny 07:00 do 24:00 z przerwą na Liturgię Męki Pańskiej od godziny 18:00 do 20:00.

W Wielką Sobotę adoracja od godziny 07:00 do 17:00.

Liturgia Godzin

Liturgiczna Modlitwa Kościoła,

tzw. Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek

i w Wielką Sobotę o godzinie 08:00.

 

 

 

 

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

W Wielki Piątek, 07 kwietnia, o godzinie 15:00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego według objawień świętej siostry Faustyny Kowalskiej.

Drugi dzień Nowenny w Wielką Sobotę o godzinie 15:00.

W niedzielę Zmartwychwstania i w Oktawę Zmartwychwstania kolejne dni Nowenny po Mszy świętej o godzinie 09:00 i 18:00.

 

 

Święcenie Pokarmów Wielkanocnych

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godziny 07:30 do 16:00 w Małej Kaplicy.

Zmartwychwstanie Pańskie

Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się 08 kwietnia (sobota), o godzinie 21:00. W Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego odnawiamy przyrzeczenia Chrztu Świętego. Procesja Rezurekcyjna za zakończenie nocnej Liturgii Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja Światła wyznajemy przed światem, że Jezus Chrystus był umarły, ale trzeciego dnia zmartwychwstał.

Porządek Mszy św. w Święta

Msza święta w pierwszy dzień Świąt Zmartwychwstania o godzinie: 09:00, 10:30, 12:00, i 18:00. W drugi dzień Świąt o godzinie: 7:30, 09:00, 10:30, 12:00, 18:00, 20:00.

Parafialna Caritas

Świece Wielkanocne do nabycia w sali numer 4. W imieniu wszystkich podopiecznych parafialnej CARITAS, obdarowanych owocami waszej miłości wobec Boga i bliźniego w postaci jałmużny wielkopostnej i przyniesionych produktów, składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Bóg, który widzi w ukryciu wasze dobre czyny, niech będzie dla Was nagrodą.

Wielki Post

Niedziela Palmowa jest pierwszym z ostatnich dni Wielkiego Postu, a jednocześnie rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym doświadczymy wielkiej miłości Boga.

W tym świętym czasie będziemy oglądam, a jednocześnie doświadczać na sobie prawdy, że „Jezus Chrystus umiłowawszy swoich, do końca ich umiłował”.

Nabożeństwa Pasyjne

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś (niedziela) o godzinie 17:15.

Pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego, czyli aktu Miłosierdzia Bożego dla siebie lub świata całego, za rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwach pasyjnych przy spełnieniu warunków zwykłych.

 

Ostatnie Dni

Przez Wielki Post mieliśmy przygotować siebie do godnego i owocnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Do naszej dyspozycji pozostały ostatnie cztery dni Wielkiego Postu 2023.

Proszę wszystkich o odzyskanie stanu Łaski oraz jedności z Bogiem i Kościołem przez Sakrament Pokuty i Pojednania. Stan Łaski czyni nas zdolnymi do rzeczywistego udziału w Ofierze Paschalnej Jezusa Chrystusa.

Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godziny 17:00 do 20:00.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezę poprzedzające przyjęcie Sakramentu:

– Małżeństwa, w środę, 05 kwietnia, o godzinie 20:00.

Czyny Miłosierdzia

Młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 53 zapraszają nas do Małej Kaplicy do odwiedzenia przedświątecznego kiermaszu wielkanocnego. Dochód przeznaczony jest dla podopiecznych Archidiecezjalnego Hospicjum Domowego z placu Konfederacji.

Kolekta na inwestycje

Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym, a przeznaczone na prowadzone inwestycje. Osoby pragnące złożyć ofiary imienne proszę o przejście do Sali nr 4.

Wystawa w Bibliotece

W Bibliotece Parafialnej przygotowano dwie wystawy książek, pierwszą o tematyce religijno -psychologicznej i psychologicznej oraz drugą dotyczącą patronów naszej Parafii. Wśród książek psychologicznych znajdują się między innymi różnorodne poradniki dla małżeństw i rodziców, wydawnictwa dotyczące walki ze stresem i lękiem, budowania przyjaznych relacji z innymi osobami, kształcenia charakteru, rozwoju osobowości i wielu innych zagadnień. Zapraszamy do Biblioteki. Książki można będzie wypożyczyć po zakończeniu wystawy.

Wypominki

W poniedziałek, 03 kwietnia, to dzień naszej modlitwy i ofiary za zmarłych. Msza Święta w intencji powierzonych modlitewnej pamięci Kościoła w wypominkach o godzinie 18:00.

Czytanie wypominek o godzinie 17:00.

Warszawa, dnia 02 kwietnia 2023 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.