Ogłoszenia duszpasterskie – 6. Niedziela Wielkiego Postu, Palmowa (14 kwietnia 2019 r.)

Triduum Paschalne

Wielka Sobota jest dniem ciszy i milczenia Kościoła trwającego przy Grobie Jezusa Chrystusa w oczekiwaniu na Cud Wielkiej Nocy.

Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godzinie 21:00 w sobotę. Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy post ścisły, który winien trwać przez cały Wielki Piątek, Wielką Sobotę aż do radosnego Alleluja w Noc Liturgii Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego.

Liturgia Godzin

Zapraszamy na Liturgiczną Modlitwę Kościoła, tzw. Ciemną Jutrznię w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godzinie 08:00.

CIEMNE JUTRZNIE – 19, 20 kwietnia 2019

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

W Wielki Piątek o godzinie 15:00 nabożeństwem w Ciemnicy rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego według objawień świętej siostry Faustyny Kowalskiej.

Drugi dzień Nowenny w Wielką Sobotę o godzinie 15:00 przy Grobie Pańskim.

W niedzielę Zmartwychwstania i w Oktawę Zmartwychwstania kolejne dni Nowenny po Mszy świętej o godzinie 09:00 i 18:00.

Zmartwychwstanie Pańskie

Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się 20 kwietnia (sobota), o godzinie 21:00.

Nocna Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa jest najważniejszym, kulminacyjnym wydarzeniem w życiu całego Kościoła. Udział w tej Mszy świętej jest naszą szczególną powinnością.

W Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego odnawiamy w sobie tajemnicę Sakramentu Chrztu świętego. W tę Świętą Noc wyznajemy przed światem, że Jezus Chrystus był umarły, ale trzeciego dnia zmartwychwstał.

Na Liturgię Zmartwychwstania przychodzimy z gromnicami.


Porządek Mszy św. w Święta

W pierwszy dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta sprawowana będzie o godzinie: 09:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

W drugi dzień Świąt Msza św. o godzinie: 07:30, 09:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 20:00.

Parafialna CARITAS

Nasza parafialna CARITAS w dniu dzisiejszym rozprowadza jeszcze Wielkanocne Świece „Caritas”, które w święta Noc Zmartwychwstania Pańskiego niech zapłoną światłem Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na fundusz parafialnej CARITAS.

Kwiaty do Grobu Pańskiego

Przed kościołem kolekta do puszek na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

Ostatnie Dni

Wielki Post miał nas przygotować do godnego i owocnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Do naszej dyspozycji pozostały ostatnie trzy dni wielkiej szansy Wielkiego Postu 2019. Ostatnie trzy dni na czyny wielkopostne, czyli modlitwę, post i jałmużnę. Proszę wszystkich o odzyskanie stanu Łaski Uświęcającej oraz jedności z Bogiem i Kościołem przez sakramentalną spowiedź. Stan Łaski czyni nas zdolnymi do rzeczywistego udziału w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Świętowanie w grzechu jest fałszywym i pustym świętowaniem.

Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godziny 17:00 do 20:00.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Msza święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz ich podopiecznych we wtorek, 16 kwietnia, o godzinie 18:00. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Odprawa dla wszystkich posługujących przy Ołtarzu podczas Triduum Paschalnego w Wielką Środę, 17 kwietnia, o godzinie 20:00.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezę poprzedzające przyjęcie Sakramentu:

– Małżeństwa, w środę, 17 kwietnia, o godzinie 20:00.

Wielki Post

Niedziela Palmowa jest pierwszym dniem ostatniego tygodnia Wielkiego Postu. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym wyjdą na jaw zbrodnicze zamysły serc wielu; Wielki Tydzień to jednocześnie czas, w którym doświadczymy wielkiej miłości Boga, który swego Syna dał, nie po to, aby nas potępił, ale by nas odnalazł i zbawił.

Nabożeństwa Pasyjne

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś (niedziela) o godzinie 17:15.

Święcenie Pokarmów Wielkanocnych

W Wielką Sobotę błogosławimy pokarmy na rodzinny posiłek wielkanocny. Święcenie pokarmów rozpocznie się o godzinie 08:30 i trwać będzie do godziny 17:00.

Adoracja Pana Jezusa

Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek aż do godziny 17:00 w Wielką Sobotę trwać będziemy w nieustannej adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie proszę o zapisywanie się na listę adorujących w godzinach nocnych. Lista znajduje się w zakrystii.

Warszawa, dnia 14 kwietnia 2019 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.