Ogłoszenia duszpasterskie 5. Niedziela Wielkopostna (21. marca 2021 roku)

Nabożeństwa Pasyjne

Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17:15.

Wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 17:00 i 19:45.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej osobista adoracja Krzyża oraz okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny. Jałmużna z najbliższego piątku, 26 marca, przeznaczamy na kwiaty do Grobu Bożego.

Zwiastowanie Pańskie

W czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy Świętej jak w dzień powszedni.

W tym dniu po Mszy Świętej możemy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

 

Godziny z Miłosierdziem

W Wielkim Poście, w każdy piątek, nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, rozpocznie się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Również od godziny 15:00 będzie sposobność do spowiedzi.

W czasie Wielkiego Postu w piątki adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godziny 17:00.

Ewidencja Parafialna

Witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które zamieszkały w naszej Parafii lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.

Parafialna Caritas

Parafialna CARITAS rozprowadza świece wielkanocne. W kaplicy Miłosierdzia wystawiony jest kosz miłosierdzia, do którego możemy złożyć wielkopostna jałmużnę w postaci produktów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki higieny.

Nadzwyczajny Porządek Mszy Świętej

Ze względu na panującą epidemię Msza Święta w niedziele sprawowana jest nadal według porządku nadzwyczajnego, czyli o godzinie 07:30, 09:00, 10:30, 12:00, 14:00; 15:00, 16:00, 18:00 i 20:00. Również Msza święta w każdą sobotę o godzinie 19:00 jest sprawowana z formularza Mszy świętej z niedzieli. Bardzo serdecznie prosimy, jeśli to tylko możliwe, o uczestniczenie we Mszy świętej o godzinie sugerowanej według adresu zamieszkania.

Nadzwyczajny porządek Mszy Świętej w niedzielę obowiązuje do odwołania. Jednocześnie bardzo prosimy o zachowanie odległości w procesji do Komunii Świętej oraz o zdejmowanie maseczki z ust bezpośrednio przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy, że od tak małych rzeczy, jak dystans i zakryte usta i nos zależy tak bardzo wiele, jak zdrowie i życie człowieka.

Niedziela Palmowa

Za tydzień Niedziela Palmowa; wspominamy uroczyste wejście Jezusa Chrystusa do Świętego Miasta Jeruzalem. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową śpieszymy do świątyni w palmami, by je poświęcić Bogu.

Niedzielą Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień poprzedzający bezpośrednio wielką tajemnicę naszej wiary, którą jest powstanie ze śmierci Jezusa Chrystusa. Niech i dla z nas ten czas będzie wielkim.

Warszawa, dnia 21 marca 2021 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.