Ogłoszenia duszpasterskie  4. Niedziela Wielkopostna (19 marca 2023 roku)

Nabożeństwa Pasyjne

W Wielkim Poście z NMP Matką Bolesną idziemy śladami Jezusa Chrystusa. Nikomu z nas nie są obce przydrożne krzyże, krzyże i obrazy obecne w naszych domach oraz nabożeństwa pasyjne.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17:15.

Droga Krzyżowa w piątki o godzinie: 17:00 i 19:45.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej osobista adoracja Krzyża oraz okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny. Jałmużnę w najbliższy piątek, 24 marca, przeznaczamy na kwiaty i materiały do Grobu Pana Jezusa.

 

Godziny z Miłosierdziem

W Wielkim Poście, w każdy piątek, nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, rozpoczyna się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Również od godziny 15:00 będzie sposobność do sakramentalnej pokuty.

W czasie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godziny 17:00.

Parafialna Caritas

W kaplicy Miłosierdzia Bożego można złożyć produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki czystości. Świece Wielkanocne do nabycia w sali numer 4.

Zwiastowanie Pańskie

Najbliższą sobotę, 25 marca, świętujemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli ten moment w Historii Zbawienia, w którym Najświętsza Maryja przez swoje „FIAT”, godzi się na Boży Zamiar wobec swojej osoby i czynnie angażuje się w realizacje Bożego Planu Odkupienia Człowieka.

Msza święta w sobotę, 25 marca, jak w dzień powszedni. Po Mszy Świętej o godzinie 09:00 Akatyst ku czci Świętej Bożej Rodzicielki.

 

Świętych Obcowanie

W najbliższy poniedziałek, 20 marca, trwamy w blasku prawdy wiary o „świętych obcowaniu” i dziękujemy Bogu za obecność pośród nas Świętego Józefa Oblubieńca NMP i Opiekuna Kościoła Chrystusowego oraz patrona naszej Parafii Świętego ojca Rafała Kalinowskiego.

Nabożeństwo do Świętego Józefa po Mszy świętej o godzinie 09:00 i 18:00.

Modlitwa do Świętego Rafała Kalinowskiego po Mszy Świętej o godzinie 19:00.

 

 

Apostolstwo Dobrej Śmierci

We wtorek, 21 marca, comiesięczne spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18:00; po Mszy Świętej spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.

Miłosierdzie Boże

W najbliższy wtorek, po Mszy Świętej o godzinie 18:00 wspólna modlitwa do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieci uprowadzonych z Ukrainy w podczas toczącej się tam wojny.

Warszawa, dnia 19 marca 2023 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.