Ogłoszenia duszpasterskie 4. Niedziela Wielkopostna (14. marca 2021 roku)

Nabożeństwa Pasyjne

Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17:15.

Wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 17:00 i 19:45. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej osobista adoracja Krzyża oraz okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny. Jałmużna z najbliższego piątku, 19 marca, przeznaczamy na materiały i kwiaty do Grobu Bożego.

Apostolstwo dobrej Śmierci

We wtorek, 16 marca, Msza Święta o godzinie 18:00 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz ich podopiecznych.

Nowenna do Świętego Józefa

Od środy, 10 marca, trwamy w Nowennie przed uroczystością Świętego Józefa.

Kolejne dni Nowenny do najbliższego czwartku włącznie będą odprawiane po Mszy Świętej o godzinie 09:00 i 18:00.

 

Godziny z Miłosierdziem

W Wielkim Poście, w każdy piątek, nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, rozpocznie się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Również od godziny 15:00 będzie sposobność do spowiedzi. W czasie Wielkiego Postu w piątki adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godziny 17:00.

Świętego Józefa

W piątek, 19 marca, uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryji Panny i Opiekuna Kościoła Świętego. Msza Święta jak w dzień powszedni.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezę poprzedzające przyjęcie Sakramentu:

– Bierzmowania, dziś (niedziela, 14 marca), po Mszy Świętej o godzinie 18:00,
w kościele;

– Małżeństwa, w środę, 17 marca, o godzinie 20:00;

– Pokuty i Eucharystii, w sobotę, 20 marca, o godzinie 11:00, grupa II;

– Sakramentu Chrztu św. dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 20 marca o godzinie 17:00 w Domu Parafialnym.

Ewidencja Parafialna

Witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które zamieszkały w naszej Parafii lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.

Parafialna Caritas

Parafialna CARITAS rozprowadza świece wielkanocne. W kaplicy Miłosierdzia wystawiony jest kosz miłosierdzia. Nasza parafialna CARITAS w dniu dzisiejszym przed kościołem prowadzi kolektę do puszki na pomoc dla swych podopiecznych z naszej Parafii.

Nadzwyczajny Porządek Mszy Świętej

Pragnę przypomnieć, że ze względu na panującą epidemię Msza Święta w niedziele sprawowana jest nadal według porządku nadzwyczajnego, czyli o godzinie 07:30, 09:00, 10:30, 12:00, 14:00; 15:00, 16:00, 18:00 i 20:00. Również Msza święta w każdą sobotę o godzinie 19:00 jest sprawowana z formularza Mszy świętej z niedzieli. Bardzo serdecznie prosimy, jeśli to tylko możliwe, o uczestniczenie we Mszy świętej o godzinie sugerowanej według adresu zamieszkania.

Nadzwyczajny porządek Mszy Świętej w niedzielę obowiązuje do odwołania. Jednocześnie bardzo prosimy o zachowanie odległości w procesji do Komunii Świętej oraz o zdejmowanie maseczki z ust bezpośrednio przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu.

Warszawa, dnia 14 marca 2021 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.