Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu (6 marca 2016 roku)

Nabożeństwa Pasyjne

Przejawem Bożego Miłosierdzia są odpusty ustanawiane przez Kościół. Odpust zupełny możemy uzyskać m. in. za rozważanie Męki Pańskiej w Nabożeństwach Pasyjnych i osobista adoracje Krzyża. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17:15. Droga Krzyżowa w piątki o godzinie: 17:00 i 20:00.
Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej indywidualna adoracja krzyża oraz sposobność do złożenia wielkopostnej jałmużny. Jałmużna z najbliższego piątku będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

Dobry Film: „Zmartwychwstały”

zmartwychwstaly_plakat_malyOd 4 marca w polskich kinach grany jest film „Zmartwychwstały” w reżyserii Kevina Reynoldsa. To historia o zmartwychwstaniu, opowiedziana z punktu widzenia niewierzącego.
Nasze parafialne wyjście na film „Zmartwychwstały” – w poniedziałek 14 marca o godz. 20:00. Zapisy na rezerwacje dziś i za tydzień w zakrystii. Bilety do zakupu w kasie kina od piątku 11 marca w cenie 12 zł na rezerwację „Gwiaździsta”.

 

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezy przygotowujące do godnego i ważnego przyjęcie sakramentu:

– Małżeństwa w środę, 9 marca, o godzinie 20:00;

– Pokuty i Eucharystii, 12 marca, o godzinie 10:30;

– Bierzmowania w sobotę, 12 marca, o godzinie 11:00.

 Nowenna do św. Józefa

jozefŚwięty Józef jest Oblubieńcem Najświętszej Maryji Panny oraz Opiekunem Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła, czyli również nas. W czwartek, 10 marca, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością świętego Józefa, którą zawsze świętujemy w dniu 19 marca. Kolejne dni Nowenny do świętego Józefa odmawiane będą po Mszy świętej o godzinie 9:00 i 18:00.

 

Pasja w Ołtarzewie

Zapraszamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Wyjazd do Ołtarzewa w dniu 12 marca br., o godzinie 13:45, koszt 20 złotych. Zapisy w zakrystii i kancelarii do 9 marca włącznie.

Żywy Różaniec

różaniecRodzinę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę, 13 marca, na Mszę świętą na godzinę 18:00. Po Mszy świętej nauka katechizmowa.

Fundacja Dom Ulgi w Cierpieniu

W niedzielę, 13 marca, przedstawiciele znanej nam Fundacji Dom Ulgi w Cierpieniu im. św. Ojca Pio przeprowadzą kwestę na rzecz podopiecznych Fundacji.

Świece Wielkanocne

W sali nr 5, u pani Teresy Czerwińskiej możemy zaopatrzyć się w świece wielkanocne CARITAS. Świece CARITAS niech będą ozdobą świątecznego stołu, ale też czynem miłosierdzia uświęcającym naszą duszę.

Kosz Miłosierdzia

W Kaplicy Miłosierdzia Bożego znajduje się „Kosz Miłosierdzia” na produkty spożywcze i środki higieny dla ubogich osób w naszej Parafii.

Droga Krzyżowa na Cytadelę

cytadelaZgodnie z naszą parafialną tradycją w piątek V tygodnia Wielkiego Postu wychodzimy w nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Warszawską Cytadelę, miejsce uświęcone wiernością Bogu i Ojczyźnie, nawet w obliczu cierpienia i śmierci, wielu setek Polaków, m.in. Romualda Traugutta. Cytadela to też miejsce nawrócenia błogosławionego ojca Honorata Koźmińskiego, kapucyna. Droga Krzyżowa na Cytadelę w dniu 18 marca po Mszy św. o godzinie 18:00; rozważania w świetle Hymnu o Miłości św. oraz pism świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

Pielgrzymka do Gniezna

Przygotujemy się do świętowania Złotego Jubileuszu Millenium Chrztu Polski. W dniach 9 i 10 kwietnia zapraszamy na pielgrzymkę do Źródeł Wody Żywej do Lednicy, Gniezna i Poznania, by nawiedzić miejsce narodzin Kościoła Chrystusowego w Narodzie Polskim. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Kolekta Budowlana

Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym, a przeznaczone na sfinansowanie projektu wykonawczego wznoszonej Parafii. Osoby pragnące złożyć ofiary imienne proszę o przejście do Sali nr 5, do pani Teresy Czerwińskiej.

Wspólnota „Rodzina Rodzinie”

Msza święta ofiarowana Bogu w intencjach naszej parafialnej wspólnoty „Rodzina Rodzinie” we wtorek, 8 marca, o godzinie 19:00. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne.

Modlitwa za Zmarłych

znicz 1W naszej Parafii każdy pierwszy poniedziałek miesiąca jest dniem pamięci w modlitwie o zmarłych polecanych w wypominkach. Jutro, 7 marca, Msza święta w intencji Zmarłych o godzinie 18:00. Czytanie wypominek rozpocznie się o godzinie 17:00.

 

radio_maryjaBiuro Radio Maryja

Dyżury Koła Radio Maryja w każdy poniedziałek po Mszy świętej o godzinie 18:00, w sali nr 5. Dyżurujące panie z Parafialnego Koła Radio Maryja służą pomocą w rozliczeniu podatku PIT za rok 2015.

 

akcja logo 2Akcja Katolicka

Msza święta ofiarowana Bogu w intencjach Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek, 7 marca, o godzinie 19:00. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne. Temat: Okoliczności zewnętrze i skutki doczesne chrztu Mieszka I. Przypomnę, że spotkanie jest obowiązkowym dla wszystkich liderów, prezesów i dyrektorów wszystkich grup i wspólnot parafialnych oraz członków i kandydatów Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Dobry Film: „Historia Roja”

Wspólne wyjście do kina „Wisła” na dobry film pt.: „Historia Roja”, w poniedziałek, 7 marca, o godzinie 20:00. Zapisy na rezerwację w zakrystii po Mszy świętej.

Dzień Kobiet

różeWszystkim mężczyznom przypominamy o dniu wdzięczności i miłości wobec kobiet, który tradycyjnie obchodzimy w dniu 8 marca. Pamiętajmy o dobrych słowach wypowiadanych do kobiet i o kobietach; niech nie zabraknie kwiatów, pocałunków i gorliwej modlitwy.

Światowe Dni Młodzieży

SwiatoweSpotkanie formacyjne dla młodzieży poprzedzające udział w Światowych Dniach Młodzieży w środę, 9 marca, o godzinie 20:00, w Domu Parafialnym.

Warszawa, dnia 06 marca 2016 roku

 

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.