Ogłoszenia duszpasterskie – 4. Niedziela Wielkiego Postu (11 marca 2018 r.)

Nabożeństwa Pasyjne

Udział w nabożeństwach pasyjnych to patrzenie z miłością i wdzięcznością za zadośćuczynienie złożone przez Jezusa Chrystusa za naszą niewierność Bogu.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17:15.

Wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 17:00 i 19:45. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej osobista adoracja Krzyża oraz okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny.

Jałmużna z najbliższego piątku, 16 marca, przeznaczona jest kwiaty do Grobu Pańskiego.

11 marca 2018 – Gorzkie Żale

Godziny z Miłosierdziem

Wielki Post to czas, w którym codziennie przyjmujemy łaskę uświęcającą, by pozwalać Bogu, aby nas oświecał, oczyszczał i przebóstwiał. W Wielkim Poście, w każdy piątek, nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, rozpocznie się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Również od godziny 15:00 będzie sposobność do odrodzenia się w Bogu przez Sakrament Pokuty i Pojednania. Róbmy wszystko co w naszej mocy, aby czas Wielkiego Postu był czasem odzyskiwania i trwania w stanie miłości wobec Boga i bliźniego, a nie czasem trwania z uporem w stanie nienawiści wobec Boga i bliźniego.

Rodzinna Modlitwa Różańcowa

Zachęcamy wszystkich Małżonków i Rodziców naszej Parafii do podjęcia na czas Wielkiego Postu codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej z rozważaniem tajemnic bolesnych życia Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki.


Parafialna Caritas

Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne; dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc podopiecznym naszej parafialnej Caritas. W kaplicy Miłosierdzia wystawiony jest kosz miłosierdzia, w którym można złożyć produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki czystości. Pamiętajmy, by z naszego wielkiego postu powstawało wiele czynów miłosierdzia w postaci jałmużny.

Nowenna do Świętego Józefa

W sobotę, 10 lutego, rozpoczęliśmy Nowennę do Świętego Józefa. Kolejne dni Nowenny odprawiane będą codziennie, po Mszy świętej o godzinie 9:00 i 18:00.

Żywy Różaniec

Msza święta w intencji parafialnej Rodziny Żywego Różańca, we wtorek, 13 marca, o godzinie 18:00.

Po Mszy Świętej pokutne nabożeństwo różańcowe w duchu objawień Najświętszej Maryji Panny w Fatimie.


Wspólnota Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w czwartek, 15 marca, o godzinie 18.00, na Msze Świętą w intencji kapłanów posługujących i wywodzących się z naszej Parafii. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.

Duch Święty

Każdy III. czwartek miesiąca jest dniem naszej adoracji Trzeciej Osoby Boga w Trójcy Świętej Jedynego – Ducha Świętego, który jest Tchnieniem Ojca i Syna.
W najbliższy czwartek po Mszy świętej o godz. 19:30 nabożeństwo ku czci Ducha Świętego. Zachęcam do udziału w tym Nabożeństwie oraz do codziennej odnowy swego życia w Duchu Świętym.


Jubileusz Odzyskania Niepodległości

W dniu 15 marca rozpoczynamy nasze parafialne narodowe świętowanie Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. W najbliższy czwartek, po Mszy świętej o godzinie 18:00, zapraszamy do Małej Kaplicy na film pt.: „Polonia Restituta”.

Światowe Dni Młodzieży

W dniu 24 marca br., czyli w sobotę przed niedzielą Palmową, spotkanie młodych Archidiecezji Warszawskiej w ramach Światowych Dni Młodzieży, przed 33 laty zainaugurowanych przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Na obchody diecezjalne Światowych Dni Młodzieży Biskup zaprasza młode małżeństwa, młodzież gimnazjalną, licealną i akademicką. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich młodych naszej Parafii w przyszłą niedzielę, 18 marca, o godzinie 18:45 w Małej Kaplicy.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezy poprzedzające przyjęcie Sakramentów:

– Małżeństwa, w środę, 14 marca, o godzinie 20:00, w Małej Kaplicy;

Katecheza o Sakramencie chrztu świętego dla Rodziców i Rodziców Chrzestnych
w najbliższą sobotę, 17 marca, o godzinie 17:00.

Pielgrzymka Drogami Niepodległej

Zapisy na Pielgrzymkę Drogami Niepodległej do Wilna, Kodnia i Lwowa w zakrystii i kancelarii. Tegoroczna Droga Krzyżowa na Cytadelę wpisuje się w nasze świętowanie Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Droga Krzyżowa na Cytadelę, jak zawsze w piątek V tygodnia Wielkiego Postu, czyli 23 marca.

Dobry Chleb Świętego Alberta

W dniu dzisiejszym nasza parafialna CARITAS rozprowadza Dobry Chleb Świętego Alberta.

Warszawa, dnia 11 marca 2018 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.