Ogłoszenia duszpasterskie 3. Niedziela Wielkopostna (07. marca 2021 roku)

Wielki Post

Trwamy w Wielkim Poście; w tym czasie „niech skromniejsze będą nasze posiłki i krótsze rozmowy”. Przez wejście na drogę nawrócenia i pokuty, odzyskajmy już w sakramentalnej spowiedzi stan miłości nadprzyrodzonej koniecznej do zbawienia i codziennego praktykowania miłości wobec Boga i bliźniego. Miłujmy Boga przez czyny miłosierdzia wobec duszy i ciała bliźniego.

Nabożeństwa Pasyjne

Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków zwykłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17:15.

Wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 17:00 i 19:45. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej osobista adoracja Krzyża oraz okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny. Jałmużna z najbliższego piątku, 05 marca, przeznaczamy dla Sióstr Karmelitanek Bosych w Oświęcimiu prosząc o modlitwę i pokutę za naszą Parafię i świat cały.

Nowenna do Świętego Józefa

W środę, 10 marca, rozpoczniemy Nowennę, czyli dziewięciodniowa modlitwę, do Świętego Józefa.

Kolejne dni Nowenny będą odprawiane po Mszy Świętej o godzinie 09:00 i 18:00.

Nowenna do św. Józefa (dzień 3)

 

Godziny z Miłosierdziem

Wielki Post to również wysiłek nieustannego i wytrwałego zwracania się do Boga z prośbą o miłosierdzie, oczyszczenie i uświęcenie. W Wielkim Poście, w każdy piątek, nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, rozpocznie się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Również od godziny 15:00 będzie sposobność do spowiedzi. W czasie Wielkiego Postu w piątki adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godziny 17:00.

Żywy Różaniec

W najbliższą sobotę, 13 marca, Msza święta o godzinie 09:00 w intencji Parafialnej Rodziny Żywego Różańca.

Po Mszy świętej Fatimskie Pokutne Nabożeństwo Różańcowe.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezę poprzedzające przyjęcie Sakramentu:

– Małżeństwa, we wtorek, 09 marca, o godzinie 19:30 oraz w środę, 03 marca,
o godzinie 20:00

– Pokuty i Eucharystii, w sobotę, 13 marca, o godzinie 11:00, grupa I.

Katecheza do Sakramentu Chrztu św. dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 20 marca
o godzinie 17:00 w Domu Parafialnym.

Rodzinna Modlitwa Różańcowa

Zachęcamy wszystkich Małżonków i Rodziców naszej Parafii do podjęcia na czas Wielkiego Postu codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej z rozważaniem tajemnic bolesnych życia Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki.

Ewidencja Parafialna

Witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które zamieszkały w naszej Parafii lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.

Parafialna Caritas

Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne; dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc podopiecznym naszej parafialnej Caritas. Jednocześnie w kaplicy Miłosierdzia wystawiony jest kosz miłosierdzia, w którym można złożyć produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki czystości. Niech z naszego wielkiego postu powstaje wiele wielkich dzieł miłosierdzia w postaci jałmużny.

Kolekta na inwestycje

Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym, a przeznaczone na prace budowlane. Osoby pragnące złożyć ofiary imienne proszę o przejście do pani Teresy Czerwińskiej, do sali nr 5. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

Warszawa, dnia 07 marca 2021 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.