Ogłoszenia duszpasterskie 3. Niedziela Wielkanocna (01 maja 2022 roku)

Nabożeństwa Majowe

Rozpoczęliśmy „maj”, miesiąc poświęcony czci Najświętszej Maryji Panny. Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie: w niedziele o godzinie 17:15; w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej o godzinie 18:00.

Uroczystość Królowej Polski

We wtorek, 3 maja, Uroczystości NMP Królowej Polski.

Msza Święta sprawowana będzie o godzinie 07:30, 10:30 i 18:00.

Msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 10:30.

Nabożeństwo Majowe po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezę poprzedzające przyjęcie Sakramentu:

– Małżeństwa, w środę, 04 maja, o godzinie 19:30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w najbliższy czwartek, 05 maja, rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 09:00 i zakończy o godzinie 18:00 Mszą Świętą o świętość dla kapłanów oraz o powołania na służbę Bogu i bliźniemu w Kościele.

Pierwszy Piątek miesiąca

Najbliższy piątek, 06 maja, jest pierwszym piątkiem miesiąca, a tym samym dniem odzyskania stanu Łaski Uświęcającej i przyjęcia Komunii Świętej Wynagradzającej według objawień Świętej Małgorzaty Marii Alacoque. Spowiedź w piątek: rano o godzinie 7:00 i 9:00; popołudniu od godziny 15:00 do 21:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00.

Noc Uwielbienia

W piątek, 06 maja, od godzinie 21:30 rozpocznie się modlitwa uwielbienia, której przewodniczą małżonkowie Wiktoria i Łukasz Ratajczakowie. Noc uwielbienia trwać będzie do północy.

Pierwsza Sobota

Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpocznie się 07 maja Mszą Świętą o godzinie 09:00.

Eucharystia

W dniu 22 maja br., grupa dzieci naszej Parafii po owocnym przygotowaniu przystąpi do Ołtarza Pańskiego, aby przyjąć Sakrament Eucharystii. Bardzo serdecznie proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji rodzin przygotowujących się już bezpośrednio do tego nadzwyczajnego wydarzenia, jakim jest uroczystość I Komunii Świętej.
W najbliższą sobotę, 07 maja, dzieci wraz z rodzicami udają się z pielgrzymkę do Sokółki, miejsca nadzwyczajnego wydarzenia eucharystycznego, by w ten sposób jeszcze bardziej zbliżyć się do Wielkiej Tajemnicy naszej Wiary, jaką jest Sakrament Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wyjazd w sobotę o godzinie 06:00; powrót przewidywany jest na godzinę 16:00. Wyjeżdżających proszę o zabezpieczenie zaprowiantowania w jedzenie i napoje we własnym zakresie.

Kolekta na inwestycje

Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym, a przeznaczone na prace budowlane. Osoby pragnące złożyć ofiary imienne proszę o przejście do pani Teresy Czerwińskiej, do sali nr 5. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

Pamięć o Zmarłych

W poniedziałek, 2 maja, Msza Święta w intencji Zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w wypominkach o godzinie 18:00.

Czytanie wypominek od godziny 17:00.

 

Akcja Katolicka

Comiesięczne, tym razem paschalne, spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozpocznie się 2 maja Mszą Święta o godzinie 19:00. Tematem spotkania będzie m.in. otwarcie i zasady funkcjonowania Biblioteki Parafialnej oraz przygotowania do Bożego Ciała. Przypomnę, że spotkanie jest obowiązkowym dla wszystkich dyrektorów i prezesów wszystkich grup i wspólnot parafialnych bez wyjątków.

Warszawa, dnia 01 maja 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.