Ogłoszenia duszpasterskie – 29. Niedziela Zwykła (21 października 2018 r.)

Różaniec święty

Nabożeństwo Różańcowe: w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18:00, w niedziele o godzinie 17:15.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich Małżonków i Rodziców naszej Parafii do podjęcia codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej w domowym gnieździe.Wypominki

Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu mogił swych krewnych oraz grobów zaniedbanych. Prosimy o podawanie imion i nazwisk zmarłych, których chcemy zawierzyć modlitewnej pamięci Kościoła.

Jerycho Różańcowe

W ubiegły wtorek, 16 października, obchodem Parafialnej Pięćdziesiątnicy połączonej z zesłaniem Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania, zakończyliśmy 6. Parafialne Jerycho Różańcowe.

Niech nasze życie będzie nieustannym śpiewem hymnu: „Ciebie Boga wysławiamy”, za wszelkie dobro, jakiego nam w tych dniach i przez te dni, udzielił Bóg w Trójcy Świętej Jedyny.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

We wtorek, 23 października po Mszy świętej godzinie 18:00 spotkanie formacyjne Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu katecheza poprzedzająca przyjęcie Sakramentów:

  • Małżeństwa w środę,24 października, o godz. 20:00, w Domu Parafialnym.

Nawiedzenie Rodzin

Od ubiegłej niedzieli, 14 października, Najświętsza Maryja Panna w Obrazie Nawiedzenia przebywa wśród rodzin domu Klaudyny 30. Następną wspólnotą rodzin do podjęcia Obrazu Nawiedzeni będzie dom Klaudyny 32.

Dobry Chleb

Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Chleba Świętego Brata Alberta.

Nasza parafialna CARITAS rozprowadzając Dobry Chleb Świętego Alberta, przypomina nam tym samym wezwanie świętego Brata Alberta Chmielowskiego, abyśmy byli dobry, jak bochen chleba, z którego każdy może wziąć tyle, ile chce”.

Drogami Niepodległej

Trwają obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przypomnę, że po 123 latach niebytu politycznego Polska jako suwerenne państwo wróciła na mapy Europy i Świata. W ramach naszego parafialnego świętowania 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w czwartek, 25 października, po wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny na Mszy świętej o godzinie 18:00 zapraszamy do Małej Kaplicy na wykład pana Zbigniewa ROMKA: „Niepodległa Ojczyzny – wzloty i upadki, blaski i cienie”.

Pamięć o Dobrodziejach

W każdy IV czwartek miesiąca z wdzięczną pamięcią przed Bogiem otaczamy wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszej Parafii. Msza święta w intencji Dobrodziejów w czwartek, 25 października, o godzinie 19:00.

Różaniec Młodych

W piątek, 26 października, o godzinie 20:00 rozpocznie się Różaniec Młodych.

Serdecznie zapraszamy osoby, które późno wracają do domu w uczelni lub pracy na wspólną, wieczorną modlitwę różańcową z młodymi.

Rodzina Rodzinie

Wspólnota rodzinna „Woda Życia” zaprasza małżonków, rodziców oraz kawalerów i panny na spotkanie w dniu dzisiejszym, 21 października, o godzinie 15:00 w naszej świątyni. Jest to nasza pierwsza propozycja parafialnego ruchu Rodzina Rodzinie, kierowana d0 małżonków i rodziców oraz kawalerów i panien pragnących mądrze odpowiedzieć Bogu na dar powołania do małżeństwa. Spotkania rodzinne Woda Życia będą odbywać się zawsze w 3. niedziele miesiąca o godzinie 15:00.

Warszawa, dnia 21 października 2018 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.