Ogłoszenia duszpasterskie 28. Niedziela Zwykła; 10 października 2021 roku

Różaniec święty

W październiku gromadzimy się na wspólnej modlitwie różańcowej w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18:00, w niedziele o godzinie 17:15.

Za wspólne odmawianie Różańca świętego można uzyskać codziennie odpust zupełny, przy spełnionych warunkach zwykłych. Zachęcam również do wspólnej codziennej modlitwy na Różańcu w kościele domowym czyli w gronie rodziny.

Jerycho Różańcowe

Od wczoraj, 09 października, trwamy na adoracji i modlitwie w 9. Parafialnym Jerycho Różańcowym. Plan dyżurów adoracyjnych Jerycho znajduje się w zakrystii i na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy wszystkich na adorację Jezusa Chrystusa i wspólną modlitwę z NMP Królową Różańca świętego.

Intencją główną Parafialnego Jerycho jest prośba o łaskę nawrócenia i dar wierności dla wszystkich zamieszkujących w granicach naszej Parafii oraz o akt Bożego zmiłowania, dla tych spośród nas, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia. Zaangażujmy się w Jerycho przez osobisty post, modlitwę i jałmużnę.

Dzień Papieski

W dniu dzisiejszym obchodzimy w Polsce XXI. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu szczególnie gorliwie dziękujemy Bogu za osobę, życie i nauczanie ojca świętego Jana Pawła II, Papieża-Polaka.

Przed kościołem młodzież z naszej Parafii zbiera do puszek ofiary na pomoc dla ubogiej, a zdolnej młodzieży

Rodzina Rodzinie

W poniedziałek, 11 października, zapraszam do świątyni na godzinę 19:00 wszystkich mężów i ojców, także tych, którzy przygotowują się do tych życiowych funkcji na wspólną modlitwę w dobrym gronie w intencji swej żony, a jednocześnie matki swoich dzieci. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie organizacyjne w Małej Kaplicy. W przyszły poniedziałek, 18 października, żony i matki odwzajemnią się swemu mężowi, a ojcu swych dzieci, również modlitwą przed obliczem Boga.

Żywy Różaniec

W środę, 13 października, Msza święta o godzinie 18:00 w intencji Parafialnej Rodziny Żywego Różańca w 35 rocznicę powstania.

Po Mszy świętej Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe.

Każdy 13 dzień miesiąca jest obowiązkowym dniem modlitewnym i formacyjnym dla Parafialnej Rodziny Żywego Różańca.

Parafialna Pięćdziesiątnica

W sobotę 16 października br., biskup Michał Janocha przez Sakrament Bierzmowania udzieli Ducha Świętego kilku osobom naszej Parafii. Dzień zakończenia Jerycho Parafialnego jest jednocześnie dniem Parafialnej Pięćdziesiątnicy, czyli dniem otwarcia się, przyjęcia i współpracy z Duchem Świętym.

Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pięćdziesiątnicy, szczególnie oczekujemy tych, którzy w tym właśnie dniu wspominają kolejną rocznicę przyjęcia Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania.

Wypominki

Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. W świetle prawdy wiary o tajemnicy Świętych Obcowania pamiętajmy o tych, którzy czekają na naszą o modlitwę i ofiarę, trwając przed Obliczem Boga zdają Bogu sprawę ze swego włodarzowania życiem oraz z realizacji swym życiem przykazania miłości Boga i bliźniego. Prosimy o podawanie imion i nazwisk zmarłych, których chcemy zawierzyć modlitewnej pamięci Kościoła.

Pielgrzymka Autokarowa

W dniach 3-4 listopada udamy się z pielgrzymką do Czernej, Wadowic, Oświęcimia i Prudnika Śląskiego. Zapisy w kancelarii i zakrystii do 24 października.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu katecheza poprzedzająca przyjęcie Sakramentów:

  • Małżeństwa w środę,13 października, o godz. 20:00, w Domu Parafialnym;

  • Bierzmowania, w niedzielę, 17 października, Msza święta o godzinie 18:00,
    po Mszy świętej katecheza w kościele.

  • Pokuty i Eucharystii, w sobotę, 23 października, o godz. 11:00, w kościele.

Warszawa, 10 października 2021 roku

PLAN Jerycha Różańcowego 2021

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.