Ogłoszenia duszpasterskie – 26. Niedziela Zwykła (29 września 2019 r.)

Nieszpory niedzielne

Wieczorna Modlitwa Kościoła, czyli Nieszpory, dziś o godzinie 17:15.

Nieszpory 22 września 2019

Różaniec święty

W październiku, czyli od najbliższego wtorku, gromadzimy się na wspólnej modlitwie różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe: w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18:00, w niedziele o godzinie 17:15. Za wspólne odmawianie Różańca świętego można uzyskać codziennie odpust zupełny, przy spełnionych warunkach zwykłych.

Powstanie Warszawskie

Przed 75-ciu laty, w dniu 2 października 1944 roku Powstanie Warszawskie zostało zdławione. W czwartek, 3 października, po Mszy świętej o godzinie 19:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz wspólną refleksję o Polsce i Polakach.

Nabożeństwa Comiesięczne

W czwartek, 3 października, Mszą świętą o godzinie 09:00 rozpocznie się comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godziny 18:00. Msza św. w intencji świętości kapłanów oraz o powołania do służby Bogu w Kościele o godzinie 18:00.

Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź na Mszy świętej o godzinie 7:00 i 9:00; popołudniu od godziny 15:00 do godziny 21:00. O godziny 15:00 Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Najbliższa sobota, 05 października, jest pierwszą sobotą miesiąca, a tym samym comiesięcznym dniem kultu Niepokalanego Serca Maryji. Po Mszy świętej o godzinie 09:00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty według Objawień Matki Najświętszej w Fatimie.

Katechezy Przedsakramentalne

Od października rozpoczynamy nowy cykl katechez do sakramentów: Bierzmowania oraz Pokuty i Eucharystii. W sobotę, 5 października, na godzinę 10:30 zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do I Pierwszej Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele. Natomiast spotkanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania również w najbliższą sobotę, 5 października na godzinę 11:30, w Domu Parafialnym.

Zesłanie Ducha Świętego

W dniu 16 października br., biskup Michał Janocha przez Sakrament Bierzmowania udzieli Ducha Świętego kilkunastu osobom naszej Parafii. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w sobotę, 5 października o godzinie 12:00, w Domu Parafialnym. Obecność obowiązkowa.

Jerycho Różańcowe

W dniach 9–16 października trwać będziemy na adoracji i modlitwie w 7. Parafialnym Jerycho Różańcowym. Plan dyżurów adoracyjnych Jerycho znajduje się w zakrystii. Prosimy wszystkich o wpisywanie się na adorację Jezusa Chrystusa i wspólną modlitwę z NMP Królową Różańca świętego.

Katecheza do Chrztu Świętego

Katecheza na temat Chrztu św. dla rodziców dziecka i kandydatów na rodziców chrzestnych, w 3. sobotę miesiąca, czyli w dniu 19 października.

Pielgrzymka z Miłosierdziem

W dniach 08 i 09 listopada udamy się w Pielgrzymkę z miłosierdziem i po Miłosierdzie dla nas i świata całego do Oświęcimia, Harmęży, Kęt i Wadowic. Listopadowa pielgrzymka jest naszym etapem w przygotowaniu do świętowania 100 rocznicy Cudu nad Wisłą i narodzin Karola Wojtyły-Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii, kancelarii i poczta elektroniczną.

Kolekta

W przyszłą niedzielę, 6 października, comiesięczna kolekta na cele budowlane.

Katecheza Przedmałżeńska

Katecheza poprzedzająca przyjęcie Sakramentu Małżeństwa w najbliższą środę, 2 października, o godzinie 20:00, w Domu Parafialnym.

Warszawa, dnia 29 września 2019 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.