Ogłoszenia duszpasterskie  26. Niedziela Zwykła (25 września 2022 roku)

Nieszpory – Wieczorna Liturgia Kościoła.

W modlitwie korzystamy w Psalmów Dawidowych w tłumaczeniu Franciszka Karpińskiego i Jana Kochanowskiego.

Katecheza do Bierzmowania

Spotkanie dla uczestników dotychczasowej katechezy do Sakramentu Bierzmowania, w dziś, 25 września, po Mszy świętej o godzinie 18:00

Rodzina Rodzinie

Grupa Młodych Mam zaprasza na spotkanie w najbliższy czwartek, 29 września. Początek o godzinie 10:00 w Domu Parafialnym.

Krąg Biblijny

Biblia, czyli 73 Księgi Pisma Świętego to przestrzeń, w której przemawia do człowieka sam Duch Święty. W piątki Mszą Świętą o godzinie 18:00 rozpoczynają się spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na spotkanie w piątek, 30 września.

Oaza „Światło i Życie”

Osoby, które spotkały się z drogą formacyjną Ruchu Oazowego „Światło i Życie” lub są zainteresowane treściami tej drogi naśladowania Jezusa Chrystusa zapraszamy na spotkanie informacyjno-inicjujące, w piątek, 30 września, w Domu Parafialnym o godzinie 20:00.

Służba Ołtarza

Spotkanie lektorów w czwartek, 29 września, po Mszy Świętej o godzinie 19:00; ministrantów w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 09:00. Zapraszamy również osoby dorosłe do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie Scholi i Ministrantów razem ze swymi Rodzicami w dniu 08 października, o godzinie 10:00.

Nabożeństwa Różańcowe

W najbliższą sobotę rozpoczyna się październik, a z nim tradycyjnie codzienne nabożeństwa ku czci NMP Matki Bożej Różańcowej.

Wspólne rozważanie tajemnic Różańca Świętego:

w dni powszednia po Mszy Świętej o godzinie 18:00;

w niedziele o godzinie 17:15.

 

 

Pielgrzymka po Odpust

Tradycyjnie, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, w dniach 4-5 listopada, udamy się z pielgrzymką na największy cmentarz świata jakim jest teren byłego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Udajemy się tam z posługą miłosierdzia, by uzyskać odpust i uzyskany odpust zupełny ofiarować w intencji pomordowanych w Obozie. W czasie tej pielgrzymki zapoznamy się również z ponad 800-letnią historią Oświęcimia. W drodze do Oświęcimia nawiedzimy również Jasną Górę i Wadowice. Ze względu na konieczność dokonania rezerwacji imiennych biletów wejścia na teren Obozu w Oświęcimiu zapisy w zakrystii lub kancelarii do końca września.

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się także nowy cykl katechez do sakramentów: Pokuty i Eucharystii, Bierzmowania oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września. Pierwsze spotkania katechetyczne odbędą się w następujących terminach: Sakrament Bierzmowania: w sobotę, 1 października, w Domu Parafialnym o godzinie 11:00; Sakrament Małżeństwa: w środę, 5 października, w Domu Parafialnym o godzinie 20:00; Sakramenty Pokuty i Eucharystii, czyli tzw. I Komunia Św.: w sobotę, 08 października, o godzinie 11:00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

Jerycho Różańcowe

W dniu 09 października o godzinie 16:30 rozpoczniemy w naszej Parafii jubileuszowe X Jerycho Różańcowe. Główna intencją Jerycha Różańcowego jest prośba do Boga o zburzenie muru obojętności człowieka wobec Boga i bliźniego oraz o łaskę powrotu do pierwotnej gorliwości w wierze, nadziei i miłości. W czasie tegorocznego Jubileuszowego Jerycho Różańcowego gościć będziemy Najświętszą Maryję Pannę Łaskawą w Obrazie Nawiedzenia. Jerycho Różańcowe trwać będzie do 16 października i zakończy się Parafialną Pięćdziesiątnicą, czyli udzieleniem pełni darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania. Lista dyżurów modlitewnych jest wyłożona w zakrystii. Proszę o wpisywanie się na dyżury modlitewne, najlepiej całymi rodzinami.

Kolekta Budowlana

W przyszłą niedzielę, 02 października, comiesięczna kolekta na prowadzone prace budowlane.

Warszawa, dnia 25 września 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.