Ogłoszenia duszpasterskie 25. Niedziela Zwykła, (24 września 2023 roku)

Nieszpory

Komunia i Czyn

Rodzice i dzieci, które w tym roku, w dniu 28 maja na Mszy Świętej o godzinie 10:30, przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą, odnajdą się w każdą pierwszą niedzielą miesiąca, czyli tzw. Niedzielę Eucharystyczną, by jednoczyć się wokół Ołtarza Chrystusowego na Mszy Świętej o godzinie 10:30. Rodziców tych dzieci bardzo proszę pomóc dzieciom w zewnętrznym i wewnętrznym przygotowaniu się do czynnego udziału w Mszy Świętej o godzinie 10:30 w najbliższą niedzielę, 1 października.

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się także nowy cykl katechez do sakramentów: Pokuty i Eucharystii, Bierzmowania oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września. Pierwsze spotkania katechetyczne odbędą się w następujących terminach: Sakrament Bierzmowania: w sobotę, 7 października, w Domu Parafialnym o godzinie 17:00; Sakrament Małżeństwa: w środę, 4 października, w Domu Parafialnym o godzinie 20:00; Sakramenty Pokuty i Eucharystii, czyli tzw. I Komunia Św.: w sobotę, 7 października, o godzinie 11:00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

Jerycho Różańcowe

W dniu 09 października o godzinie 16:30 rozpoczniemy w naszej Parafii XI Jerycho Różańcowe. Główna intencją Jerycha Różańcowego jest prośba do Boga o zburzenie muru obojętności człowieka wobec Boga i bliźniego oraz o łaskę powrotu do pierwotnej gorliwości w wierze, nadziei i miłości. Również w tym roku podczas Jerycho Różańcowego gościć będziemy Główną Patronkę Warszawy Najświętszą Maryję Pannę Łaskawą w Obrazie Nawiedzenia. Jerycho Różańcowe trwać będzie do 16 października i zakończy się Parafialną Pięćdziesiątnicą, czyli udzieleniem pełni darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania. Lista dyżurów modlitewnych jest wyłożona w zakrystii. Proszę o wpisywanie się na dyżury modlitewne, najlepiej całymi rodzinami.

Męstwo i Miłość

Wszystkich mężczyzn naszej Parafii, bez względu na wiek i stan cywilny, czyli wszystkich kawalerów, żonatych, narzeczonych i wdowców, uczących się i pracujących, dojrzałych i dojrzewających w realizacji powołania do bycia doskonałym wnukiem, synem, mężem i ojcem, zapraszamy w najbliższy wtorek, 26 września, na godzinę 19:30 na wspólny Różaniec w intencji niewiast, które Bóg powierzył naszej mężnej i męskiej miłości.

Pielgrzymka po Odpust

Tradycyjnie, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, w dnia 3-4 listopada udamy się z pielgrzymką po odpust i z odpustem na cmentarz jakim jest teren byłego Obozu Koncentracyjnego na Majdanku. Udamy się tam, by uzyskać odpust, a uzyskany odpust zupełny ofiarować w intencji pomordowanych w Obozie. W czasie tej pielgrzymki zapoznamy się również z historią Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Lublina i Woli Kębelskiej w Wąwolnicy. W drodze do Oświęcimia nawiedzimy również Jasną Górę i Wadowice. Zapisy w zakrystii lub kancelarii od 8 października.

Kolekta Budowlana

W przyszłą niedzielę, 01 października, comiesięczna kolekta na prowadzone prace budowlane.

Różaniec święty

Za tydzień pierwszy dzień października, miesiąca, w którym codziennie gromadzimy się na wspólnej modlitwie różańcowej. Odmawiając codziennie Różaniec czynimy zadość prośbie Matki Bożej wielekroć kierowanej do nas w czasie Jej objawień.

Warszawa, dnia 24 września 2023 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.