Ogłoszenia duszpasterskie  25. Niedziela Zwykła (18 września 2022 roku)

Nieszpory

Wieczorna Liturgia Kościoła,

czyli Nieszpory dziś (niedziela)

o godzinie 17:15.
W modlitwie korzystamy w Psalmów Dawidowych w tłumaczeniu Franciszka Karpińskiego i Jana Kochanowskiego.

 

 

Katecheza do Bierzmowania

Spotkanie dla uczestników dotychczasowej katechezy do Sakramentu Bierzmowania, w dziś, 18 września, po Mszy świętej o godzinie 18:00. Osoby po 18 roku życia, które nie przyjęły jeszcze darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania proszę o zgłoszenie się osobiście do kancelarii ze świadectwem Chrztu Świętego. Pamiętajmy o tym, że dary Ducha Świętego są niezbędne do prowadzenia odważnego życia chrześcijańskiego we współczesnym świecie.

Świętych Obcowanie

Przed blisko już 35-ciu laty Kardynał Józef Glemp powołując do istnienia naszą Parafię jej patronami przed obliczem Boga i jednocześnie naszymi przewodnikami wyznaczeni zostali Święci Wyznawcy: ojciec Rafał Kalinowski i brat Albert Chmielowski.

Rozpoczynając od września, każdego 17 dnia miesiąca wspominać będziemy i prosić o modlitwę Świętego Brata Alberta, natomiast każdego 20 dnia miesiąca Świętego ojca Rafała Kalinowskiego.

Zatem w najbliższy wtorek, 20 września, zapraszamy do wspólnej modlitwy z Bratem Albertem na Mszy Świętej o godzinie 09:00.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

We wtorek, 20 wrześnią, o godzinie 18:00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz ich podopiecznych.

Rodzina Rodzinie

Grupa Młodych Mam zaprasza na spotkanie w najbliższy czwartek, 22 września. Początek Msza święta o godzinie 09:00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Dalsza część spotkania w Domu Parafialnym.

Krąg Biblijny

Biblia, czyli 73 Księgi Pisma Świętego to przestrzeń, w której przemawia do człowieka sam Duch Święty. W piątki Mszą Świętą o godzinie 18:00 rozpoczynać się będą spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na spotkanie już w najbliższy piątek, 23 września.

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się także nowy cykl katechez do sakramentów: Pokuty i Eucharystii, Bierzmowania oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września. Jednocześnie w każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 17:00 prowadzone są katechezy na temat Chrztu św. dla rodziców dziecka i kandydatów na rodziców chrzestnych.

Służba Ołtarza

Spotkanie ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę, 24 września, po Mszy Świętej o godzinie 09:00. Zapraszamy również osoby dorosłe do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

Pielgrzymka po Odpust

Tradycyjnie, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, w dnia 4-5 listopada udamy się z pielgrzymką na największy cmentarz świata jakim jest teren byłego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Udajemy się tam, by uzyskać odpust i uzyskany odpust zupełny ofiarować w intencji pomordowanych w Obozie. W czasie tej pielgrzymki zapoznamy się również z ponad 800-letnią historią Oświęcimia.
W drodze do Oświęcimia nawiedzimy również Jasną Górę i Wadowice. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

Koncert Charytatywny

Archidiecezjalne Hospicjum z Placu Konfederacji zaprasza na Koncert Charytatywny piosenki poetyckiej, który odbędzie się w dniu 21 września o godzinie 18:00 w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska. W Koncercie wystąpią m.in. Wolna Grupa Bukowina i Mikroklimat.

Jerycho Różańcowe

W dniach 09 – 16 października trwać będzie w naszej Parafii X Jerycho Różańcowe. Główna intencją Jerycha Różańcowego jest prośba do Boga o zburzenie muru obojętności, a czasami nawet wrogości, człowieka wobec Boga i bliźniego oraz o łaskę powrotu do pierwotnej gorliwości w wierze, nadziei i miłości. W czasie tegorocznego Jubileuszowego Jerycho Różańcowego gościć będziemy Najświętszą Maryję Pannę Łaskawą w Obrazie Nawiedzenia. Lista dyżurów modlitewnych będzie wyłożona
w zakrystii od przyszłej niedzieli.

Warszawa, dnia 18 września 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.