Ogłoszenia duszpasterskie 24. Niedziela Zwykła, (17 września 2023 roku)

Nieszpory

Niespory Niedzielne oprawiać będziemy w jedności ze Świętym Bratem Albertem Chmielowskim z uwagi na dzień comiesięcznej świadomej komunii z tym patronem naszej Parafii,czyli każdego z nas.

 

Katecheza do Bierzmowania

Spotkanie dla dotychczasowych uczestników katechezy do Sakramentu Bierzmowania, w dziś, 17 września, po Mszy świętej o godzinie 18:00. Osoby po 18 roku życia, które nie przyjęły jeszcze darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania proszę o zgłoszenie się osobiście do kancelarii ze świadectwem Chrztu Świętego. Pamiętajmy o tym, że dary Ducha Świętego są niezbędne do prowadzenia odważnego życia chrześcijańskiego we współczesnym świecie.

Dzieci i Młodzież

W poniedziałek, 18 września, wspominamy w Kościele Świętego Stanisława Kostkę, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

Zapraszamy wszystkich, ale szczególnie rodziców i dziadków, nauczycieli i wychowawców na modlitwę Różańcem Świętym razem ze Świętym Stanisławem Kostką po Mszy Świętej o godzinie 19:00.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

W najbliższy wtorek, 19 września, Msza Święta o godzinie 18:00 ofiarowana będzie Bogu w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz ich podopiecznych.

Świętych Obcowanie

W środę, 20 września, dziękujemy Bogu za obecność w naszej Parafii Świętego Ojca Rafała Kalinowskiego, którego prosimy o modlitewną, wstawienniczą pamięć przed Obliczem Boga.

Msza Święta o godzinie 09:00 według formularza o Świętym Rafale Kalinowskim.

Po Mszy Świętej Litania do Świętego.

 

 

Komunia i Czyn

Rodziców i dzieci, które w tym roku, w dniu 28 maja na Mszy Świętej o godzinie 10:30, przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą, czyli Pokarm z nieba na Życie Wieczne, zapraszam w najbliższa sobotę, 23 września, o godzinie 11:00 w kościele na spotkanie dziękczynne za ten nadprzyrodzony, zobowiązujący Dar Boga Ojca.

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się nowy cykl katechez do sakramentów: Pokuty i Eucharystii, Bierzmowania oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września. Tym samym przypominamy rodzicom o przyjętym na siebie, wobec Boga i Kościoła w dniu Chrztu swoich dzieci, obowiązku wychowania swego potomstwa w wierze katolickiej. Udział waszych dzieci w lekcji religii katolickiej w szkole i katechezie przedsakramentalnej w parafii jest elementem wypełniania tego obowiązku.

Ewidencja Parafialna

Witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, które zamieszkały na Dolnym Marymoncie lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej w celu aktualizacji danych lub zaistnienia w ewidencji parafialnej.

Męstwo i Miłość

Mężczyzn naszej Parafii, bez względu na wiek i stan cywilny, czyli wszystkich kawalerów, żonatych, narzeczonych i wdowców, uczących się i pracujących, dojrzałych i dojrzewających w realizacji powołania do bycia doskonałym wnukiem, synem, mężem i ojcem, zapraszamy we wtorek, 26 września, na wspólny Różaniec w intencji niewiast, które Bóg powierzył naszej mężnej miłości.

Dobry Film

Zachęcamy do obejrzenia dobrego filmu pt. „Sound of Freedom” – Dźwięk wolności, w kinie „Wisła”, w środę, 20 września, o godzinie 17:45 lub 20:20.

„Sound of Freedom. Dźwięk wolności to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z Pasji Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła.” /z opisu filmu – Kino WISŁA/

Tani bilet na hasło „Gwiaździsta”.

Warszawa, dnia 17 września 2023 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.