Ogłoszenia duszpasterskie 24. Niedziela Zwykła; 12 września 2021 roku

 

Marymoncki Nieśmiertelnik

Odsłonięcie pomnika „Marymoncki Nieśmiertelnik” poświęconego żołnierzom AK Zgrupowania „Żmija” we wtorek, 14 września, o godzinie 14:00 na skwerze w okolicach ulicy Klaudyny 26c.

Msza Święta – godzina 15:30 w intencji żyjących i poległych żołnierzy Powstania Warszawskiego  – homilia ks. Proboszcz Dariusz Kowalski

Ewidencja Parafialna

Witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Osoby, które zamieszkały na Dolnym Marymoncie, wynajmują mieszkanie lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

Katecheza do Bierzmowania

Spotkanie dla dotychczasowych uczestników katechezy do Sakramentu Bierzmowania, 19 września, po Mszy świętej o godzinie 18:00. Jednocześnie osoby po 18 roku życia, które nie przyjęły jeszcze darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania proszę o zgłoszenie się osobiście do kancelarii ze świadectwem Chrztu Świętego.

Katecheza do Sakramentu Eucharystii

Rodziców naszej Parafii proszę o zgłaszanie swych dzieci na przygotowanie
do I Komunii Świętej. Zapisy na katechezę do Sakramentów Pokuty i Eucharystii trwać będą do końca września. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z metryką Chrztu Świętego przyjętego przez dziecko.

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się nowy cykl katechez do sakramentów: Bierzmowania, I Komunii Świętej oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września.
W III sobotę miesiąca prowadzone będą katechezy na temat Chrztu św. dla rodziców dziecka i kandydatów na rodziców chrzestnych. Zatem katecheza chrzcielna w najbliższą sobotę, 18 września, o godzinie 17:00 w Domu Parafialnym.

Beatyfikacja

W dniu dzisiejszym, 12 września, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, o godzinie 12 rozpocznie się uroczystość beatyfikacji Sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski oraz matki Elżbiety Róży Czackiej, Franciszkanki Służebnicy Krzyża. Zachęcamy do udziału w beatyfikacji przez transmisję telewizyjną.

Msza Święta z godziny 12:00 odprawiona będzie po zakończeniu uroczystości beatyfikacyjnej, o godzinie 15:00. Tę Mszę Świętą rozpoczniemy uroczystym śpiewem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej dziękczynnej za wielkie rzeczy, które mam już uczynił i jeszcze uczyni Wszechmogący Bóg za wstawiennictwem nowych Błogosławionych.

Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna z nowymi Błogosławionymi, którą zakończymy Nieszporami Niedzielnymi godzinie 17:15.

Żywy Różaniec

Msza Święta w intencji Parafialnej Rodziny Żywego Różańca w poniedziałek, 13 września, o godzinie 18:00.

Po Mszy Świętej Pokutne Nabożeństwo Różańcowe.

Udział we Mszy Świętej i Nabożeństwie Różańcowym jest comiesięcznym, obowiązkowym spotkaniem formacyjnym dla wszystkich członków Parafialnej Rodziny Żywego Różańca.

Warszawa, 12 września 2021 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.