Ogłoszenia duszpasterskie  24. Niedziela Zwykła (11 września 2022 roku)

Pamięć i Odpowiedzialność

Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” i Miłośników Ich Tradycji zaprasza na uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem MARYMONCKI NIEŚMIERTELNIK, upamiętniającym w tym miejscu walkę i śmierć żołnierzy i łączniczek pododdziałów Zgrupowania „Żmija” AK. Pomnik znajduje się na skwerze przy ulicy Klaudyny 16. Uroczystość odbędzie się w najbliższą środę, 14 września o godzinie 14:00. Pomnik powstał z inicjatywy ciężko wówczas rannego i cudem ocalałego w okolicach ulicy Rajszewskiej plutonowego podchorążego AK Wacława Gluth-Nowowiejskiego ps. „Wacek”.

Katecheza do Sakramentu Eucharystii

Rodziców naszej Parafii proszę o zgłoszenie swych dzieci na przygotowanie
do I Komunii Świętej. Zapisy na katechezę do Sakramentów Pokuty i Eucharystii trwać będą do końca września. Prosimy o zgłaszanie się z metryką Chrztu Świętego przyjętego przez dziecko.

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się także nowy cykl katechez do sakramentów: Bierzmowania oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września. Jednocześnie w każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 17:00 prowadzone będą katechezy na temat Chrztu św. dla rodziców dziecka i kandydatów na rodziców chrzestnych. Zatem najbliższa katecheza chrzcielna w dniu 17 września, o godzinie 17:00 w Domu Parafialnym.

Służba Ołtarza

Spotkanie ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę, 17 września, po Mszy Świętej o godzinie 09:00. Jednocześnie zapraszamy wszystkich do zaangażowania siebie i swych talentów, wrodzonych i nabytych, w posługę Bogu i bliźniemu w Kościele.

Świętych Obcowanie

Przed blisko już 35-ciu laty Kardynał Józef Glemp powołując do istnienia naszą Parafię jej patronami przed obliczem Boga i jednocześnie naszymi przewodnikami wyznaczeni zostali Święci Wyznawcy: ojciec Rafał Kalinowski i brat Albert Chmielowski. Rozpoczynając od września, każdego 17 dnia miesiąca wspominać będziemy i prosić o modlitwę Świętego Brata Alberta, natomiast każdego 20 dnia miesiąca Świętego ojca Rafała Kalinowskiego. Zatem w najbliższą sobotę, 17 września, zapraszamy do wspólnej modlitwy z Bratem Albertem na Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Koncert Charytatywny

Archidiecezjalne Hospicjum z Placu Konfederacji zaprasza na Koncert Charytatywny piosenki poetyckiej, który odbędzie się w dniu 21 września o godzinie 18:00 w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska. W Koncercie wystąpią m.in. Wolna Grupa Bukowina i Mikroklimat.

Nieszpory

Wieczorna Liturgia Kościoła,

czyli Nieszpory dziś (niedziela)

godzinie 17:15.
W modlitwie korzystamy w Psalmów Dawidowych w tłumaczeniu Franciszka Karpińskiego i Jana Kochanowskiego.

 

 

Katecheza do Bierzmowania

Spotkanie dla dotychczasowych uczestników katechezy do Sakramentu Bierzmowania, w dziś, 11 września, po Mszy świętej o godzinie 18:00. Osoby po 18 roku życia, które nie przyjęły jeszcze darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania proszę o zgłoszenie się osobiście do kancelarii ze świadectwem Chrztu Świętego. Pamiętajmy o tym, że dary Ducha Świętego są niezbędne do prowadzenia odważnego życia chrześcijańskiego we współczesnym świecie.

Rocznica Beatyfikacji

W ubiegłym roku, w dniu 12 września, w Święto Imienia Najświętszej Maryji Panny, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, odbyła się uroczystość beatyfikacji Sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego oraz siostry Elżbiety Róży Czackiej, Franciszkanki Służebnicy Krzyża. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga za wielkie rzeczy, które na uczynił Wszechmogący w komunii z Błogosławionym Prymasem Tysiąclecia Stefanem kardynałem Wyszyńskim i błogosławioną Matką Elżbietą Różą Czacką w poniedziałek, 12 września na każdej Mszy Świętej.

Akcja Katolicka

W poniedziałek, 12 września, Mszą święta o godzinie 19:00 rozpocznie się comiesięczne spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich ludzi dobrej woli z poczuciem odpowiedzialności za zbawienie siebie i bliźniego. Temat spotkania: plan pracy duszpasterskiej 2022/23. Spotkanie jest obowiązkowym dla wszystkich liderów i dyrektorów wszelkich grup i wspólnot parafialnych.

 

Żywy Różaniec

Msza Święta w intencji Parafialnej Rodziny Żywego Różańca we wtorek, 13 września, o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej Pokutne Nabożeństwo Różańcowe. Udział we Mszy Świętej i Nabożeństwie Różańcowym jest comiesięcznym, obowiązkowym spotkaniem formacyjnym dla wszystkich członków Parafialnej Rodziny Żywego Różańca.

We wtorek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00.

Warszawa, dnia 11 września 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.