Ogłoszenia duszpasterskie 23. Niedziela Zwykła, (10 września 2023 roku)

Nieszpory

Wieczorna Liturgia Kościoła,

czyli Nieszpory, dziś (niedziela)

o godzinie 17:15.


W modlitwie korzystamy w Psalmów Dawidowych w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego i Franciszka Karpińskiego.

 

Katecheza do Bierzmowania

Spotkanie dla dotychczasowych uczestników katechezy do Sakramentu Bierzmowania, w dziś, 10 września, po Mszy świętej o godzinie 18:00. Osoby po 18 roku życia, które nie przyjęły jeszcze darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania proszę o zgłoszenie się osobiście do kancelarii ze świadectwem Chrztu Świętego. Pamiętajmy o tym, że dary Ducha Świętego są niezbędne do prowadzenia odważnego życia chrześcijańskiego we współczesnym świecie.

Żywy Różaniec

Msza Święta w intencji Parafialnej Rodziny Żywego Różańca w środę, 13 września, o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej Pokutne Nabożeństwo Różańcowe. Udział we Mszy Świętej i Nabożeństwie Różańcowym jest comiesięcznym, obowiązkowym spotkaniem formacyjnym dla wszystkich członków Parafialnej Rodziny Żywego Różańca. 

W środę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Świętą o godzinie 18:00.

Podwyższenie Krzyża Świętego

W czwartek, 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
W czasach, niestety, powszechnej wrogości wobec obecności znaku miłości Boga do człowieka, jakim jest Krzyż potrzeba naszego osobistego świadectwa szacunku wobec znaku Krzyża. Zadbajmy zatem o wygląd Krzyża Chrystusowego w naszych domach.

 

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się nowy cykl katechez do sakramentów: Pokuty i Eucharystii, Bierzmowania oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września. Tym samym przypominamy rodzicom o przyjętym na siebie, wobec Boga i Kościoła w dniu Chrztu swoich dzieci, obowiązku wychowania swego potomstwa w wierze katolickiej. Udział waszych dzieci w lekcji religii katolickiej w szkole i katechezie przedsakramentalnej w parafii jest elementem wypełniania tego obowiązku.

Ewidencja Parafialna

Witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, które zamieszkały na Dolnym Marymoncie lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej w celu aktualizacji danych lub zaistnienia w ewidencji parafialnej.

Zaproszenie

Niedziela 17 września 2023, o godzinie 10.30, poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

 

 

 

Warszawa, dnia 10 września 2023 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.