Ogłoszenia duszpasterskie 22. Niedziela Zwykła, (03 września 2023 roku)

Nieszpory Eucharystyczne

Pierwsza niedziela miesiąca to dzień, większej niż zwykle, naszej wdzięczności Bogu za obecność Jezusa Chrystusa w Sakramencie Eucharystii.

Nowy Rok Szkolny

Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wszechmogącego Boga prosimy
o błogosławieństwo dla nauczycieli, dzieci i młodzieży, aby nowy rok szkolnego obfitował gwałtownym i trwałym wzrostem w miłości, mądrości i łaskach u Boga i u ludzi. Jednocześnie śpieszymy z przypomnieniem do rodziców dzieci i młodzieży o przyjętym na siebie, wobec Boga i Kościoła w dniu Chrztu swoich dzieci, obowiązku wychowania swego potomstwa w wierze katolickiej. Udział waszych dzieci w lekcji religii katolickiej w szkole i katechezie przedsakramentalnej w parafii jest elementem wypełniania tego obowiązku.

Nabożeństwa comiesięczne

W poniedziałek, 04 września, pamiętamy przed Bogiem o naszych zmarłych, których powierzyliśmy pamięci Kościoła w wypominkach.

Msza Święta w intencji powierzonych w wypominkach o godzinie 18:00. Czytanie wypominek rozpocznie się o godzinie 17:00.

Najbliższy czwartek, 07 września, comiesięczna adoracja rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 9:00 i trwać będzie do godziny 18:00.

Msza święta o godzinie 18:00 w intencji świętości kapłanów oraz o powołania na służbę Bogu i Kościołowi.

Katecheza do Bierzmowania

Spotkanie dla dotychczasowych uczestników katechezy do Sakramentu Bierzmowania, w przyszłą niedzielę,10 września, po Mszy świętej o godzinie 18:00. Jednocześnie osoby po 18 roku życia, które nie przyjęły jeszcze darów Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania proszę o zgłoszenie się osobiście do kancelarii ze świadectwem Chrztu Świętego.

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się także nowy cykl katechez do sakramentów: Pokuty i Eucharystii, Bierzmowania oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września.

Kolekta

W dniu dzisiejszym comiesięczna zbiórka na prowadzone prace budowlane. Osoby pragnące złożyć imienne ofiary zapraszamy do sali nr. 4.

Beatyfikacja Rodziny Ulmów

W przyszłą niedzielę, 10 września, w Markowej, w Diecezji Przemyskiej, odbędzie się uroczystość beatyfikacji Świętych Męczenników Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich siedmiorga Dzieci.

Zapraszamy do Kina Wisła na film pt „Ulmowie, błogosławiona rodzina” we wtorek, 05 września, na godzinę 20:00. Na hasło: Gwiaździsta – tańsze bilety.

Natomiast osoby udające się na uroczystość beatyfikacji do Markowej wyjazd w najbliższą sobotę, 09 września, o godzinie 06:30.

Warszawa, dnia 03 września 2023 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.