Ogłoszenia duszpasterskie – 21. Niedziela Zwykła (26 sierpnia 2018 r.)

Jasna Góra

W dniu dzisiejszym, 26 sierpnia, w Kościele i w Polsce wielka uroczystość Najświętszej Maryji Panny, „tej co /…/ Jasnej broni Częstochowy”.

Dziękujemy Bogu, w Trójcy Świętej Jedynemu, za wielkie rzeczy, które nam wyświadczył przez Najświętszą Matkę Jezusa Chrystusa.


Msza św. w Wakacje

W czasie wakacji, do najbliższej soboty (1 września) włącznie, Msza święta w dni powszednie jest sprawowana o godzinie 7:00, 9:00 i 18:30; w niedziele porządek Mszy świętej bez zmian.

II Wojna Światowa

W sobotę, 1 września, wspominamy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o poległych, pomordowanych i zaginionych w II wojnie światowej, szczególnie o tych który polegli w obronie naszej Ojczyzny.


Nabożeństwa Pierwszych Sobót

W sobotę, 1 września, o godzinie 9:00, Mszą świętą o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryji Panny rozpocznie się nabożeństwo pierwszych sobót.


Abstynencja za Ojczyznę

Przywołując osobę Sługi Bożego, Prymasa Tysiąclecia, Stefana kardynała Wyszyńskiego, który był inicjatorem sierpniowej abstynencji od alkoholu w intencji Ojczyzny, zachęcam i proszę wszystkich o podjęcie 100 dniowej abstynencji od alkoholu na 100 lat Niepodległości w intencji Ojczyzny, aby była silna Bogiem i bogata mądrością i trzeźwością Polaków.

Ewidencja Parafialna

W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które zamieszkały na Dolnym Marymoncie lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.

Pielgrzymka Drogami Niepodległej

W tym roku dziękujemy Bogu za cud odzyskania przez Polskę i Polaków, przed 100 laty, Niepodległości. W intencji dziękczynnej w naszej parafii pielgrzymujemy Drogami Niepodległej Ojczyzny. W dniach 21 – 23 września br., udajemy się w pielgrzymkę Drogami Niepodległej tym razem do Lwowa. Przewidywany koszt wyjazdu: 500 złotych.

Katecheza do Bierzmowania

Katecheza poprzedzająca przyjęcie Sakramentu Bierzmowania w dniu 16 października, w sobotę, 08 września, o godzinie 11:30. Ta informacja dotyczy dotychczasowych uczestników katechezy do Bierzmowania. Jednocześnie osoby po 18 roku życia, które nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania proszę o zgłaszanie się do kancelarii.

Katecheza do Sakramentu Eucharystii

Rodziców naszej Parafii proszę o zgłaszanie swych dzieci na przygotowanie do sakramentów Pokuty i Eucharystii. Zapisy trwać będą do końca września.

Katecheza Przedsakramentalna

Od października rozpocznie się nowy cykl katechez do sakramentów: Bierzmowania, Pokuty i Eucharystii oraz Małżeństwa. Zapisy na te katechezy do końca września. Jednocześnie w każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 17:00 prowadzone będą katechezy na temat Chrztu św. dla rodziców dziecka i kandydatów na rodziców chrzestnych. Zatem najbliższa katecheza chrzcielna w dniu 16 września.

Ofiary na budowę

W przyszłą niedzielę, 2 września, comiesięczna zbiórka na prace budowlane.

Warszawa, dnia 26 sierpnia 2018 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.