Ogłoszenia duszpasterskie 2. Niedziela Wielkopostna (28. lutego 2021 roku)

Wielki Post

Trwamy w Wielkim Poście; w tym czasie „niech skromniejsze będą nasze posiłki i krótsze rozmowy”.

Przez wejście na drogę nawrócenia i pokuty, odzyskajmy już w sakramentalnej spowiedzi stan miłości nadprzyrodzonej koniecznej do zbawienia i codziennego praktykowania miłości wobec Boga i bliźniego.

 

Nabożeństwa Pasyjne

Wielki Post to nabożeństwa pasyjne. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków zwykłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17:15.

Wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 17:00 i 19:45. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej osobista adoracja Krzyża oraz okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny.

Jałmużna z najbliższego piątku, 05 marca, przeznaczamy dla pustelni Braci Albertynów na Kalatówkach w Zakopanem. .

Godziny z Miłosierdziem

Wielki Post to również wysiłek nieustannego i wytrwałego zwracania się ku Bogu z prośbą o uświęcenie.

W Wielkim Poście, w każdy piątek, nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, rozpocznie się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Również od godziny 15:00 będzie sposobność do spowiedzi. W czasie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godziny 17:00.

Nabożeństwa comiesięczne

W czwartek, 04 marca, comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie rozpocznie po Mszy świętej o godzinie 09:00. Msza święta w intencji świętości kapłanów oraz o powołania na służbę Bogu i bliźniemu w Kościele o godzinie 18:00.

W pierwszy piątek miesiąca, 05 marca, zapraszamy do odzyskania stanu łaski w Sakramentalnej Pokucie oraz przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej.

Spowiedź w piątek: rano na Mszy świętej o godzinie 07:00 i 09:00. Popołudniu od godziny 15:00.

W sobotę, Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 09:00.

Modlitwa Uwielbienia

W najbliższy piątek modlitwa uwielbienia z adoracją Pana Jezusa rozpocznie się o godzinie 20:30. Modlitwie przewodniczyć będą małżonkowie Wiktoria i Łukasz Ratajczakowie. Adoracja trwać będzie do północy.

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezę poprzedzające przyjęcie Sakramentu:

– Bierzmowania, dziś (28 lutego), po Mszy Świętej o godzinie 18:00;

– Małżeństwa, w środę, 03 marca, o godzinie 20:00.

Katecheza do Sakramentu Chrztu św. dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 20marca
o godzinie 17:00 w Domu Parafialnym.

Rodzinna Modlitwa Różańcowa

Zachęcamy wszystkich Małżonków i Rodziców naszej Parafii do podjęcia na czas Wielkiego Postu codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej z rozważaniem tajemnic bolesnych życia Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki.

Pamięć o Zmarłych

W poniedziałek, 01 marca, Msza Święta w intencji Zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach o godzinie 18:00. Czytanie wypominek od godziny 17:00.

Akcja Katolicka

Comiesięczne spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek, 01 marca, rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 19:00.

Spotkanie AA

We wtorek, 02 marca, o godzinie 18:30 w Domu Parafialnym spotkanie parafialnego klubu AA „Muratornia”. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy cierpią z powodu uzależnienia swoich najbliższych oraz wszystkich zniewolonych, którzy chcieliby odzyskać władzę nad sobą.

Warszawa, dnia 28 lutego 2021 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.