Ogłoszenia duszpasterskie – 2. Niedziela Bożego Narodzenia (6. stycznia 2019 r.)

Objawienie Pańskie

W uroczystość Objawienia Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywamy Świętem Trzech Króli, błogosławimy kadzidło i kredę na pamiątkę darów przyniesionych Świętej Rodzinie przez trzech Monarchów. Tradycyjnym darem naszej Parafii dla Króla Wszechświata jest miłość małżeńska, która jest cenniejsza nad złoto i drogocenne kamienie.

Na Mszy świętej o godzinie 12:00 razem z Jubilatami będziemy wspólnie Panu Bogu dziękować za Sakrament Małżeństwa i wszystkie małżeństwa naszej Parafii.

Akcja Katolicka

W poniedziałek, 7 stycznia, comiesięczne, tym razem świąteczne, spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozpocznie się Mszą św. o godzinie 19:00; po Mszy św. spotkanie formacyjne. Przypomnę, że do Parafialnego Oddziału AK z urzędu należą dyrektorzy, liderzy i prezesi wszystkich grup i wspólnot parafialnych oraz wszyscy zainteresowani aktywnym udziałem Kościoła we współczesnym świecie.

7 stycznia 2019 – Opłatek (foto)

Katecheza Przedsakramentalna

W tym tygodniu zapraszamy na katechezy poprzedzające przyjęcie Sakramentu:

– Małżeństwa, w środę, 9 stycznia, o godzinie 20:00, w Domu Parafialnym;

– Bierzmowania, w sobotę, 12 stycznia, o godzinie 12:00.

Katecheza o Chrzcie świętym, w 3 sobotę miesiąca, czyli 19 stycznia, o godzinie 17:00

Nawiedzenie Rodzin

Trwa nawiedzenie Najświętszej Maryji Panny obecnej w Obrazie Nawiedzenia mieszkańców domu Klaudyny 30. Do podjęcia Obrazu Nawiedzenia przygotowują się Rodziny tworzące wspólnotę domu Klaudyny 32.

Wizyta Duszpasterska

Kontynuujemy wizytę duszpasterzy w rodzinach. W tym tygodniu nawiedzać będziemy mieszkańców domów:

– poniedziałek…..07 stycznia…………….Gwiaździsta 29, nr 1-90

– wtorek………….08 stycznia…………….Gwiaździsta 29, nr 91-181

– środa.……….….09 stycznia……….……Gwiaździsta 31, nr 1-90;

– czwartek..………10 stycznia………….…Gwiaździsta 31, nr 91-181;

– piątek……………11 stycznia………….…Gwiaździsta 33, nr 1-90;

– sobota…………..12 stycznia……………Gwiaździsta 33, nr 91-181.

W przyszłym tygodniu, poniedziałek, 14 stycznia, dom przy ulicy Klaudyny 36. Plan Wizyty Duszpasterskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń przed kościołem i parafialnej stronie internetowej „gwiazdzista17.pl”. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się od godz. 17:00; w soboty od godziny 12:00.

Niedziela Eucharystyczna

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i pierwsza niedziela nowego Roku Pańskiego 2019. Z nadzieją i ufnością klękamy przed Jezusem Chrystusem, Synem Bożym, trwale obecnym pośród nas w Sakramencie Eucharystii. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie dziś o godzinie 17:15.

Kolekta na inwestycje

Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym, a przeznaczone na prace budowlane. Osoby pragnące złożyć ofiary imienne proszę o przejście do pani Teresy Czerwińskiej, do sali nr 5. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

Modlitwa za Zmarłych

W poniedziałek, 7 stycznia, Msza św. o godzinie 18:00 w intencji Zmarłych, których powierzyliśmy pamięci Kościoła w wypominkach.

Czytanie wypominek od godziny 17:00.


Spotkanie AA

We wtorek, 8 stycznia, o godzinie 18:30 w sali nr 5 spotkanie parafialnego klubu AA „Muratornia”. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy cierpią z powodu uzależnienia swoich najbliższych oraz wszystkich zniewolonych, którzy chcieliby odzyskać władzę nad sobą.

Warszawa, dnia 06 stycznia 2019 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.