Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu (05 grudnia 2021 roku)

Adwent

Od tygodnia trwamy w liturgicznym Adwencie. Znakiem adwentowej postawy gotowości, czujności i oczekiwania jest udział w Roratach, które sprawujemy w dni powszednie Adwentu o godzinie 6:30.

Na Roraty należy przynieść lampiony, a najlepiej świece gromniczne.

Rekolekcje Adwentowe

Wszystkim, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Adwentowych składam wyrazy uznania za poważne traktowanie samych siebie i wyraz zatroskania o uświęcanie własnej duszy nieśmiertelnej. Umocnieni obecnością Boga z radością i w gotowości oczekujmy przyjścia Jezusa Chrystusa w chwale.

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryji Panny

W środę, 08 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny. Prawda wiary katolickiej uroczyście ogłoszona przez papieża Piusa IX w dniu 8 grudnia 1854 roku; głosi ona, że Najświętsza Panna Maryja w swym poczęciu z rodziców Joachima i Anny za zrządzeniem Boga została zachowana od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego dla przewidzianym zasług Wcielenia, Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Akatyst

Katecheza Przedsakramentalna

Zapraszamy na katechezę poprzedzającą przyjęcie sakramentu:

– Małżeństwa, w środę, 08 grudnia, o godzinie 20:00;

– Pokuty i Eucharystii, 11 grudnia, o godzinie 11:00, w kościele;

– Chrztu Świętego dla rodziców i chrzestnych, w 18 grudnia o godzinie 17:00.

Jubileusze Małżeńskie

Tradycyjnie, w Święto Trzech Króli, w naszej Parafii dziękujemy Panu Bogu za tajemnicę miłości daną ludziom przez Boga w Sakramencie Małżeństwa. Bardzo serdecznie proszę małżonków naszej Parafii, którzy w roku 2022 będą obchodzić 1, 5, 10, 15, 20, 25… i itd. rocznicę swego małżeństwa sakramentalnego o zgłoszenie tego faktu w kancelarii lub zakrystii.

Wizyta Duszpasterska

Tradycyjnie, po Rekolekcjach Adwentowych rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Jak wszystkim wiadomo w tym roku, po Boże błogosławieństwo przychodzimy do świątyni wspólnotami domowymi, według porządku zamieszczonego również na tablicy ogłoszeń. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 19:00 Mszą świętą sprawowaną w intencji danej wspólnoty domowej według miejsca zamieszkania. W tym tygodniu do świątyni na godzinę 19:00 przed oblicze Boga zapraszamy:

poniedziałek…06 grudnia…………….….Gwiaździsta 15/15a;

wtorek…………07 grudnia.…………….…Gwiaździsta 21;

środa………….08 grudnia…………….…..Gwiaździsta 25;

czwartek………09 grudnia……….…….…Gwiaździsta 27;

piątek….………..10 grudnia…………….…….Gwiaździsta29.

W przyszły poniedziałek, 13 grudnia, Gwiaździsta 31. Harmonogram kolędy 2021/2022 znajduję się na parafialnej stronie internetowej www.gwiazdzista17.pl i tablicy ogłoszeń.

Kolekta Budowlana

Dziękuję za ofiary dziś złożone na tacę, a przeznaczone na prowadzone prace budowlane. Osoby pragnące złożyć imienne ofiary proszę o przejście do pani Teresy Czerwińskiej, do Sali nr 5.

Opłatki Wigilijne

Opłatki Wigilijne do nabycia w Sali nr 5.

Wypominki

Msza święta w intencji zmarłych polecanych Bogu w wypominkach w poniedziałek, 6 grudnia, o godzinie 18:00.

Czytanie wypominek od godziny 17:00.

 

Akcja Katolicka

W poniedziałek, 06 grudnia, comiesięczne spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 19:00.

 

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP

W dniu 29 listopada rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Kolejne dni Nowenny do wtorku, 7 grudnia włącznie, odprawiane są codziennie po Mszy świętej o godzinie 09:00 i 18:00. Nowenna to dziewięciodniowe modlitewne przygotowanie do godnej i owocnej celebracji uroczystości.

Nieszpory

Nieszpory, czyli wieczorna liturgiczna modlitwa Kościoła dziś o godzinie 17:15.

Warszawa, dnia 05 grudnia 2021 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.