Ogłoszenia duszpasterskie – 18. Niedziela Zwykła (4 sierpnia 2019 r.)

Msza św. w Wakacje

Do dnia 31 sierpnia włącznie Msza święta

w dni powszednie sprawowana jest o godzinie 7:00, 9:00 i 18:30;

w niedziele porządek Mszy świętej bez zmian.


Pielgrzymka na Jasna Górę

W dniach 5 i 6 sierpnia wychodzą na pielgrzymie szlaki piesze pielgrzymki na Jasną Górę – w poniedziałek Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna; we wtorek Warszawska Pielgrzymka Piesza. Rozpoczęcie Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej w kościele akademickim św. Anny na Krakowskim Przedmieściu o godzinie 05:30. Pielgrzymi pieszo zmierzają do Sanktuarium NMP na Jasnej Górze na święto Jej Wniebowzięcia. Wszystkich, którzy w tym roku jeszcze pozostają w domach zapraszamy do codziennego duchowego udziału w pielgrzymowaniu i przygotowaniu siebie na uroczystość Wniebowzięcia NMP i doświadczenie osobistego wniebowzięcia.

Abstynencja za Ojczyznę

W tajemnicy Świętych Obcowania, Sługa Boży, Prymas Tysiąclecia, Stefan kardynała Wyszyński, prosi nas o sierpniową abstynencję od alkoholu w intencji Polski i Polaków.

Osoby podejmujące w sierpniu post od alkoholu proszę o wpisanie się do Księgi Trzeźwości wyłożonej pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.


Powstanie Warszawskie

Od ubiegłego czwartku trwają obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W dniu jutrzejszym, w poniedziałek 5 sierpnia przypada rocznica rzezi mieszkańców warszawskiej Woli. Zabitych zostało 40 tysięcy większości cywilnych mieszkańców Woli. Pamiętajmy o nich przed Bogiem. Zachęcam do nawiedzenia z modlitwą i zniczem Cmentarza Powstania Warszawskiego na Woli.

Wypominki

W poniedziałek, 5 sierpnia, pamiętamy w modlitwie o zmarłych, których zawierzyliśmy Kościołowi w wypominkach.

Msza święta wypominkowa o godzinie 18:30.

Czytanie wypominek rozpocznie się o godzinie 17:30.

Przemienienie Pańskie

We wtorek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

W czasie tego wydarzenie, Jezus po raz kolejny przypomina, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jednej osobie.

Msza św. jak w dzień powszedni.

Nowenna przed Wniebowzięciem

Od święta Przemienienia Pańskiego, czyli od 6 sierpnia, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP. W Nowennie towarzyszyć nam będzie święty Maksymilian Maria Kolbe. Kolejne dni Nowenny będziemy odmawiać: w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 9:00 i 18:30 (w niedziele: o Mszy świętej o godzinie:9:00 i 18:00). Niech udział w Nowennie będzie okazją do duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy w pieszych pielgrzymkach zmierzają ku Jasnej Górze na Święto Wniebowzięcia NMP.

Ewidencja Parafialna

W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które zamieszkały na Dolnym Marymoncie lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.

Ofiary na budowę

W dniu dzisiejszym comiesięczna zbiórka na prace budowlane. Tych którzy pragną złożyć imienne ofiary zapraszamy do sali nr. 5 do pani Teresy Czerwińskiej.

Warszawa, dnia 04 sierpnia 2019 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.