Ogłoszenia duszpasterskie – 18. Niedziela Zwykła (05 sierpnia 2018 r.)

Msza św. w Wakacje

W czasie wakacji, do 3 września włącznie,

Msza święta w dni powszednie jest sprawowana o godzinie 7:00, 9:00 i 18:30;

w niedziele porządek Mszy świętej bez zmian.

Przemienienie Pańskie

W poniedziałek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W czasie tego wydarzenie, Jezus po raz kolejny przypomina, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jednej osobie.

Msza św. jak w dzień powszedni.

 Nowenna przed Wniebowzięciem

Od święta Przemienienia Pańskiego, czyli od 6 sierpnia, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP. W Nowennie towarzyszyć nam będzie święty Maksymilian Maria Kolbe.

Kolejne dni Nowenny będziemy odmawiać:

w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 9:00 i 18:30

(w niedziele: o Mszy świętej o godzinie:9:00 i 18:00).

Niech udział w Nowennie będzie okazją do duchowej łączności z tymi, którzy w pieszych pielgrzymkach zmierzają ku Jasnej Górze na Święto Wniebowzięcia NMP.

Wypominki

W poniedziałek, 6 sierpnia, pamiętamy w modlitwie o zmarłych, których zawierzyliśmy Kościołowi w wypominkach.

Msza święta wypominkowa o godzinie 18:30.

Czytanie wypominek rozpocznie się o godzinie 17:30.


Nabożeństwo fatimskie

W poniedziałek, 13 sierpnia, o godzinie 17:00 Nabożeństwo Fatimskie z pokutnym nabożeństwem różańcowym.

Udział we Mszy świętej i Nabożeństwie Fatimskim jest dniem formacyjnym dla Rodzin Żywego Różańca naszej Parafii


Wniebowzięcie NMP

W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dogmat ogłoszony przez papieża Piusa XII w 1950 roku mówi, że Najświętsza Matka Jezusa Chrystusa po zakończeniu swego żywota na ziemi, z duszą i ciałem została wzięta do nieba.

Msza święta o godzinie: 7;30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Abstynencja za Ojczyznę

Przywołując osobę Sługi Bożego, Prymasa Tysiąclecia, Stefana kardynała Wyszyńskiego, który był inicjatorem sierpniowej abstynencji od alkoholu w intencji Ojczyzny, zachęcam i proszę wszystkich o podjęcie 100 dniowej abstynencji od alkoholu na 100 lat Niepodległości w intencji Ojczyzny, aby była silna Bogiem i bogata mądrością Polaków.


Ewidencja Parafialna

W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które zamieszkały na Dolnym Marymoncie lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.

Pielgrzymka Drogami Niepodległej

W tym roku dziękujemy Bogu za cud odzyskania przez Polskę i Polaków, przed 100 laty, Niepodległości. W intencji dziękczynnej w naszej parafii pielgrzymujemy Drogami Niepodległej Ojczyzny. W dniach 21 – 23 września br., udajemy się w pielgrzymkę Drogami Niepodległej tym razem do Lwowa. Przewidywany koszt wyjazdu: 500 złotych. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających w dniu 25 sierpnia, o godzinie 17:00, w Małej Kaplicy. Osoby udające się we wrześniu do Lwowa bardzo proszę o sprawdzenie daty ważności swego paszportu.

Ofiary na budowę

W dniu dzisiejszym comiesięczna zbiórka na prace budowlane. Tych którzy pragną złożyć imienne ofiary zapraszamy do sali nr. 5 do pani Teresy Czerwińskiej.

Warszawa, dnia 05 sierpnia 2018 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.