Ogłoszenia duszpasterskie 18. Niedziela Zwykła; 01 sierpnia 2021 roku

Msza św. w Wakacje

Do dnia 28 sierpnia włącznie Msza święta

w dni powszednie sprawowana będzie o godzinie 7:00, 9:00 i 18:30;

w niedziele porządek Mszy świętej bez zmian.

 

Powstanie Warszawskie

Przed 77 laty, w dniu 01 sierpnia 1944 roku, wybuchło Powstanie Warszawskie. Zachęcam do nawiedzenie miejsc upamiętniających to chwalebne i godne naszej pamięci przed Bogiem wydarzenie. Pamiętajmy, że Stolica Polski Warszawa jest Sanktuarium Męczeństwa Narodu Polskiego.

Dziś o godzinie 17:00 zapraszam na wspólną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy przed 77 laty krwi własnej i życia nie szczędzili z miłości do Boga i Ojczyzny.

 

Abstynencja za Ojczyznę

Przywołując osobę Sługi Bożego, Prymasa Tysiąclecia, Stefana kardynała Wyszyńskiego, który był inicjatorem sierpniowej abstynencji od alkoholu w intencji Ojczyzny, zachęcam i proszę wszystkich o podjęcie sierpniowej abstynencji od alkoholu w intencji Ojczyzny, aby była silna Bogiem i bogata mądrością Polaków.

Ofiary na budowę

W dniu dzisiejszym comiesięczna zbiórka na prace budowlane. Osoby pragnące złożyć imienne ofiary zapraszamy do sali nr. 5 do pani Teresy Czerwińskiej.

Odpust „Porcjunkuli”

W poniedziałek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust Porcjunkuli. Odpust ten został ustanowiony przez papieża Honoriusza III na osobistą prośbę świętego Franciszka.

Dla uzyskania odpustu należy spełnić następujące warunki: pobożne nawiedzenia kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary. 

Wypominki

W poniedziałek, 2 sierpnia, pamiętamy w modlitwie o zmarłych, których zawierzyliśmy Kościołowi w wypominkach.

Msza święta wypominkowa o godzinie 18:30.

Czytanie wypominek rozpocznie się o godzinie 17:30.

Przemienienie Pańskie

W piątek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W czasie tego wydarzenie, Jezus po raz kolejny przypomina, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jednej osobie.

Msza św. jak w dzień powszedni.

Nowenna przed Wniebowzięciem i 100 Rocznicą Cudu nad Wisłą

Od święta Przemienienia Pańskiego, czyli od 6 sierpnia, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP. Kolejne dni Nowenny: w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18:30 (w niedziele: po Mszy świętej 18:00). Każdy dzień Nowenny rozpocznie się Msza Święta o godzinie 18:30, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny.

Nabożeństwa comiesięczne

Najbliższy czwartek, 5 sierpnia, comiesięczna adoracja rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 9:00 i trwać będzie do godziny 18:30. Msza święta o godzinie 18:30 w intencji świętości kapłanów oraz o powołania na służbę Bogu i Kościołowi.

W piątek, 6 sierpnia, zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej Spowiedź na Mszy świętej o godzinie 7:00 i 9:00; popołudniu od godziny 15:00 do 21:00.

W najbliższą sobotę, 7 sierpnia, po Mszy Świętej godzinie 09:00 rozpoczniemy Nabożeństwo Pierwszych Sobót według Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Warszawa, 01 sierpnia 2021 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.