Ogłoszenia duszpasterskie  17. Niedziela Zwykła (24 lipca 2022 roku)

Nieszpory Niedzielne Wieczorna Modlitwa Kościoła, czyli Nieszpory, dziś (w niedzielę), o godzinie 17:15.

Święty Krzysztof

W poniedziałek, 25 lipca, tradycyjnie wspominamy w Kościele świętego Krzysztofa, któremu zawierzamy kierowców wszelkich pojazdów. Poświęcenie pojazdów w poniedziałek po każdej Mszy Świętej.

 

Abstynencja za Ojczyznę

Zbliża się sierpień, miesiąc wielkich wydarzeń w historii Kościoła i naszego Narodu – piesze pielgrzymowanie Warszawy na Jasna Górę, Cud nad Wisłą 1920 roku, wołanie o wolność w sierpniu 1980 roku. Błogosławiony Prymas Tysiąclecia, Stefana kardynała Wyszyńskiego, stale zachęcał Polaków do sierpniowej abstynencji od alkoholu w intencji Ojczyzny.

Zachęcam i proszę wszystkich o podjęcie sierpniowej abstynencji od alkoholu w intencji Ojczyzny, aby trzeźwa Polska była silna Bogiem oraz bogata mądrością i świętością Polaków.

Dobra Książka

Eucharystia, czyli Najświętsza Ofiara to Wielka Tajemnica naszej Wiary. Scott Hann w książce zatytułowanej „Czwarty Kielich” w dynamiczny i interesujący sposób wprowadza czytelnika we wnętrze Wielkiej Tajemnicy Wiary, jaką jest jedyna i wiecznie trwająca Ofiara Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do uważnego studium książki „Czwarty Kielich”. Książkę można nabyć u naszych Pań przed kościołem.

 

Pielgrzymka na Jasna Górę

W sierpniu każdego roku Warszawa wychodzi na pielgrzymi szlak, by przez pokutę i modlitwę kroczyć śladami Najświętszej Maryji Panny, Królowej Polski, która została dana Narodowi Polskiemu przez Boga ku obronie. W dniu 5 sierpnia rozpoczyna się Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w Grupie Srebrnej. Zapisy tylko przez Internet pod adresem  www.wapm.waw.pl/rejestracja.

Warszawa, dnia 24 lipca 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.