Ogłoszenia duszpasterskie -15. Niedziela Zwykła (14 lipca 2019 r.)

Msza św. w Wakacje

Do 31 sierpnia włącznie Msza święta

w dni powszednie sprawowana będzie
o godzinie 7:00, 9:00 i 18:30;

w niedziele porządek Mszy świętej bez zmian.


Pielgrzymka na Jasna Górę

Od ponad trzech wieków, w sierpniu Polska i Polacy, wychodzą na pątniczy szlak wiodący na Jasną Górę. Zachęcam wszystkich, aby dołączyć do grona obywateli Warszawy i Polski, którzy idąc pieszo modlitwą odmierzają drogę do duchowej Stolicy Polski.

Zapraszam również wszystkich potencjalnych uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę o udział w parafialnej grupie pielgrzymkowej.

Zamek Królewski

Zachęcam do obejrzenia na Zamku Królewskim w Warszawie wystawy „Rządzić i olśniewać”. Jest to pierwsza w historii polskiego muzealnictwa przekrojowa wystawa poświęcona klejnotom w Polsce w XVI i XVII wieku.  Wśród eksponatów można zobaczyć m.in. sukienki: diamentowa (po raz pierwszy opuści mury Jasnej Góry) i rubinowa cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Wśród blisko 500. zabytków wypożyczonych od ponad 80 właścicieli znajdą się takie, które bezwzględnie możemy określić jako polskie, dokumentujące kunszt jubilerów z terenów całej Rzeczypospolitej.

Ekspozycja „Rządzić i olśniewać” do 4 sierpnia br.

Ewidencja Parafialna

W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej witam nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które zamieszkały na Dolnym Marymoncie lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt
w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.

Nawiedzenie Rodzin

Najświętsza Maryja Panna w Obrazie Nawiedzenia zakończyła pobyt wśród Rodzin domu Klaudyny 34.

W przyszłą niedzielę, 21 lipca, po Mszy świętej o godzinie 12:00 Obraz Nawiedzenia podejmą przedstawiciele Rodzin domu Klaudyny 36.

Matka Boża Szkaplerzna

We wtorek, 16 lipca, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryji Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Od ubiegłej niedzieli trwamy w Nowennie do Matki Bożej Szkaplerznej. Kolejne dni Nowenny odprawiane są po Mszy świętej o godzinie: 9:00 i 18:30 (w niedzielę po Mszy świętej o godz. 18:00). W najbliższy wtorek, 16 lipca zapraszam na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej po Mszy świętej o godzinie 18:30.

Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz, świętą szatę Matki Najświętszej lub posiadaną odnowić.

Warszawa, dnia 14 lipca 2019 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.