Ogłoszenia duszpasterskie 14. Niedziela Zwykła (07 lipca 2024 roku)

Nabożeństwa do Krwi Chrystusa

Powracamy do starej tradycji Nabożeństwa ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa odprawianego w lipcu.

A zatem od dziś, przez cały miesiąc lipiec, Nabożeństwo ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, która jest źródłem naszego uzdrowienia, odprawiane będzie codziennie:

w niedziele o godzinie 17:15,

w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18:30.

 

 

Nieszpory Eucharystyczne

Msza św. w Wakacje

Do 31 sierpnia włącznie Msza Święta w dni powszednie sprawowana jest o godzinie 7:00, 9:00 i 18:30; w niedziele porządek Mszy Świętej bez zmian.

Spowiedź w Wakacje

W czasie wakacji, ze względu skromniejszą ilość kapłanów obecnych na Parafii oraz ze względu na ewentualną konieczność koncelebrowania Mszy Świętej, posługa w konfesjonale rozpoczynać się będzie 30 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej. W przypadku koncelebry posługa kapłanów Sakramentem Pokuty możliwa jest też po Mszy Świętej.

Matka Boża Szkaplerzna

W dniu 16 lipca liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryji Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

W dniu dzisiejszym, 7 lipca, w komunii ze Świętym ojcem Rafałem Kalinowskim, karmelitą bosym rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel.

Kolejne dni Nowenny odprawiane będą po Mszy świętej o godzinie: 9:00 i 18:30.

Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich już należących do Bractwa Szkaplerza Świętego NMP oraz tych, którzy chcą nałożyć Szkaplerz NMP, by w ten sposób schronić się pod płaszczem męstwa i wierności Świętej Bożej Rodzicielki.

 

Żywy Różaniec

W sobotę, 13 lipca, Msza święta o godzinie 09:00 w intencji Parafialnej Rodziny Żywego Różańca.

Po Mszy Świętej Fatimskie Pokutne Nabożeństwo Różańcowe w jedności z błogosławionym ojcem Honoratem Koźmińskim.

Ewidencja Parafialna

Nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda bardzo serdecznie witamy w naszej Parafii. Jednocześnie osoby, które zamieszkały w naszej Parafii lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej w celu formalnego zaistnienia w ewidencji parafialnej lub uaktualnienia jej.

Pielgrzymka Radio Maryja

W dniu 14 lipca Rodzina Radia Maryja po raz 33 pielgrzymuje do Narodowego Sanktuarium NMP Królowej Polski na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub kancelarii jeszcze tylko w dniu dzisiejszym (07 lipca). Szczegółowych informacji udziela pani Maria Cisak.

Pielgrzymka Piesza

Osoby zainteresowane udziałem w pieszej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasna Górę zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę, 15 lipca, po Mszy Świętej o godzinie 18:00 w Domu Parafialnym. Pamiętajmy, że piesze pielgrzymowanie to starożytna, sprawdzona, bardzo ambitna i pełna mądrości forma zgodnego z wolą Boga wykorzystania i kształtowania swojego życia.

Beatyfikacja Rodziny Ulmów

W ubiegłym roku, w dniu 10 września, w Markowej w Diecezji Przemyskiej
do chwały Ołtarza przez beatyfikację została wyniesiona Rodzina Ulmów. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce dziękczynnej za beatyfikację oraz wstawiennictwo Błogosławionej Rodziny Ulmów. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 20 i 21 września br. Zapisy do dnia 15 sierpnia w zakrystii lub kancelarii.

Kolekta

Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym, a przeznaczone na prowadzone inwestycje budowlane. Osoby pragnące złożyć imienną darowiznę, proszę o przejście do sali nr 4.

Warszawa, dnia 07 lipca 2024 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.