Ogłoszenia duszpasterskie  12. Niedziela Zwykła (19 czerwca 2022 roku)

Nabożeństwa Czerwcowe

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są codziennie:

w niedziele o godzinie 17:15;

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała składam staropolskie „Bóg Zapłać”.

W czasie oktawy Bożego Ciała, do czwartku, 23 czerwca, Nieszpory Eucharystyczne z procesją eucharystyczna wokół kościoła w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18:00, w niedzielę o godzinie 17:15.

Na zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała w najbliższy czwartek poświęcenie wianków z pierwocin ziół i kwiatów po każdej Mszy świętej. Do najbliższego czwartku włącznie Msza Święta o godzinie 19:00 rozpoczynać się będzie o godzinie 19:15.

Zakończenie Roku szkolnego

Dziękczynienie za wszystkie owoce, doświadczenia i wydarzenia Roku Szkolnego 2021/22 w najbliższy czwartek, 23 czerwca, o godzinie 19:00. Nauczycielom, wychowawcom i uczniom gratuluję wzrostu w mądrości i łaskach u Boga, i ludzi osiągniętych wytrwałą pracą w mijającym Roku Szkolnym. Nadchodzące wakacje niech będą czasem odpoczynku i utrwalenia zdobytej wiedzy.

Najświętsze Serce Boże

W piątek 24 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza Święta jak w dzień powszedni.

Zróbmy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby uczestniczyć w tym dniu we Mszy Świętej i razem z całym Kościołem Chrystusowym w Polsce odnowić swoje poświęcenie Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

 

 

Katecheza Przedsakramentalna

Rodziców, dzieci i młodzież zainteresowanych przyjęciem Darów Bożych
w sakramentach: Pokuty, Eucharystii i Bierzmowania proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu zapisania się na katechezę przedsakramentalną, która rozpocznie się we wrześniu br.

Pielgrzymka Piesza

Zbliża się okres wakacyjnego odpoczynku. Bardzo serdecznie proszę o ewentualne uwzględnienie w planowaniu wakacyjnych doznań udział w pieszej pielgrzymce na Jasna Górę. Osoby zainteresowane tegoroczna pielgrzymką piesza na Jasna Górę zapraszam na spotkanie w niedzielę, 26 czerwca, po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Zmiany Personalne

Ordynariusz Archidiecezji Warszawskiej Kazimierz kardynał Nycz z dniem 26 sierpnia br. odwołał w urzędu wikariusza naszej Parafii ks. Pawła Mazurka i ks. Stanisława Szlassę. Wikariuszem Parafii mianowano ks. Krzysztofa Lichotę i ks. Michała Wilskiego.

Rodzina Rodzinie

W poniedziałek, 20 czerwca, dzień modlitwy wstawienniczej żony za męża. Wszystkie żony, wdowy i panny zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy świętej o godzinie 19:15.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Msza Święta w intencjach parafialnej wspólnoty Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ich podopiecznych we wtorek, 21 czerwca, o godzinie 18:00.

Warszawa, dnia 19 czerwca 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.