Ogłoszenia duszpasterskie  11. Niedziela Zwykła (12 czerwca 2022 roku)

Nabożeństwa Czerwcowe

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są codziennie:

w niedziele o godzinie 17:15;

w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej o godzinie 18:00.

 

 

Święty Brat Albert

Od środy, 8 czerwca, trwamy w Nowennie do Świętego Brata Alberta. Kolejne dni Nowenny do najbliższego czwartku włącznie po Mszy świętej o godzinie 09:00 i 18:00. W najbliższy piątek, 17 czerwca, Odpust Parafialny; za nawiedzenie świątyni szansa na uzyskanie odpustu zupełnego z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, patrona naszej Parafii. W tym dniu Msza święta o godzinie 07:00, 09:00, 18:00.

W piątek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, jak w każdy piątek, do godziny 21:00.

Oktawa Bożego Ciała

W czasie oktawy Bożego Ciała, do czwartku, 16 czerwca, Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół kościoła w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18:00, w niedziele o godzinie 17:15.

Pielgrzymka Piesza

Zbliża się okres wakacyjnego odpoczynku. Bardzo serdecznie proszę o ewentualne uwzględnienie w planowaniu wakacyjnych doznań udział w pieszej pielgrzymce na Jasna Górę. Piesze pielgrzymowanie to bardzo ambitna i pełna mądrości forma wykorzystania czasu naszego życia.

Katecheza Przedsakramentalna

Rodziców, dzieci i młodzież zainteresowanych przyjęciem Darów Bożych w sakramentach: Pokuty, Eucharystii i Bierzmowania proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu zapisania się na katechezę przedsakramentalną, która rozpocznie się we wrześniu br.

Biblioteka Parafialna

Zapraszamy do korzystania z księgozbioru naszej Biblioteki Parafialnej. Książki można wypożyczać w niedzielę w godzinach 11:30 – 13:30, w czwartek 17:30 – 19:00.

Miłość Małżeńska

W poniedziałek, 13 czerwca, dzień modlitwy wstawienniczej męża za żonę. Wszystkich mężów, wdowców i kandydatów na mężów zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy świętej o godzinie 18:00. Spotkanie formacyjne dla mężów w Domu Parafialnym po Nabożeństwie Fatimskim około godziny 19:15.

Nieszpory

Zapraszamy na Nieszpory o Trójcy Przenajświętszej dziś (w niedzielę) o godzinie 17:15.

Nabożeństwo Fatimskie

W najbliższy poniedziałek, 13 czerwca, o godzinie 18:00, Msza święta w intencji Parafialnej Rodziny Żywego Różańca.

Po Mszy Świętej Nabożeństwo Różańcowe.
W poniedziałek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00

Rocznica Parafii

W dniu 15 czerwca 1988 roku kardynał Józef Glemp, Prymas Polski, erygował na Dolnym Marymoncie w Warszawie Parafię pod wezwaniem Świętych Wyznawców Ojca Rafała Kalinowskiego i Brata Alberta Chmielowskiego. W środę, 15 czerwca, w 34 rocznicę istnienia naszej Parafii na każdej Mszy świętej wyrazimy naszą wdzięczność Bogu śpiewem hymnu Te Deum.

Boże Ciało

W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Najświętszej Krwi Jezusa Chrystusa, czyli Boże Ciało. Organizacja i bezpośredni udział w obchodzie Święta Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary, w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa, Jedynego Odkupiciela Człowieka w sakramentalnych postaciach Chleba i Wina. Bardzo proszę o gorliwe zaangażowanie się poszczególnych wspólnot domowych w organizację poszczególnych ołtarzy według następującego porządku:
I ołtarz – mieszkańcy domów Gwiaździsta 13 i 15a, Tylżycka, Barszczewska i Potocka 4;
II ołtarz – mieszkańcy domów: Mickiewicza i Potocka;
III ołtarz – mieszkańcy domów przy Klaudyny;
IV ołtarz – domów przy ulicy Gwiaździstej.

Jednocześnie wszystkich, a szczególnie działkowców, proszę o przyniesienie do zakrystii płatków kwiatowych na procesję eucharystyczną.

Msza Święta w Boże Ciało sprawowana będzie o godzinie 07:30, 09:00, 10:30 i 18:00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Świętej o godzinie 10:30. W najbliższy czwartek Nabożeństwo Czerwcowe  o godzinie 17:15.


Warszawa, dnia 12 czerwca 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.