Ogłoszenia duszpasterskie 1. Niedziela Wielkopostna (21. lutego 2021 roku)

Wielki Post

W Środę Popielcową, obrzędem posypania głów popiołem, rozpoczęliśmy Wielki Post – czas, w którym przez współdziałanie z ofiarowaną nam przez Boga łaską uświęcającą czynimy przygotowania do wielkiego świętowania Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i udziału w nim.

 

 

 

Nabożeństwa Pasyjne

Wielki Post to nabożeństwa pasyjne. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków zwykłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17:15.

Wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 17:00 i 19:45. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej osobista adoracja Krzyża oraz okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny.

Jałmużna z najbliższego piątku, 26 lutego, przeznaczona jest dla klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej koło Krakowa.

Godziny z Miłosierdziem

Wielki Post to również wysiłek nieustannego i wytrwałego zwracania się ku Bogu z prośbą o uświęcenie.

W Wielkim Poście, w każdy piątek, nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, rozpocznie się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Również od godziny 15:00 będzie sposobność do spowiedzi.

W czasie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godziny 17:00.

Rodzinna Modlitwa Różańcowa

Zachęcamy wszystkich Małżonków i Rodziców naszej Parafii do podjęcia na czas Wielkiego Postu codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej z rozważaniem tajemnic bolesnych życia Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki.

Warszawa, dnia 21 lutego 2021 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.