Ogłoszenia duszpasterskie 07. Niedziela Wielkanocna (12 maja 2024 roku)

Nabożeństwa Majowe

Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie: w niedziele o godzinie 17:15; w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej o godzinie 18:00. W modlitwie Boga w osobie Najświętszej Maryji Panny, w tajemnicy Świętych Obcowania, towarzyszy nam błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, którego 40 rocznica męczeńskiej śmierci przypada w tym roku.

 

Nowenna o Ducha Świętego

W piątek, 10 maja, rozpoczęliśmy w Kościele nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Przez kolejne dziewięć dni razem z Najświętszą Matką Jezusa oraz Apostołami i Świętymi trwamy na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Świętego, który od Ojca i Syna pochodzi. Kolejne dni Nowenny w czasie nabożeństw majowych.

 

 

Żywy Różaniec

W najbliższy poniedziałek, 13 maja, comiesięczne spotkanie Parafialnej Rodziny Żywego Różańca rozpocznie się Mszą Święta o godzinie 18:00.

Po Mszy Świętej wspólna modlitwa różańcowa.

W poniedziałek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00.

Obcowanie Świętych

W piątek, 17 maja, po Mszy świętej o godzinie 09:00, wspólna modlitwa Litanią do Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, by w ten sposób prosić naszego Patrona o modlitwę w naszych intencjach.

Pielgrzymka do Miedniewic

Zgodnie z naszą parafialną Tradycją, że na Dzień Matki udajemy się z pielgrzymką na modlitewne czuwanie z Najświętszą Maryją Panną, Matką Najświętszą Jezusa Chrystusa i Kościoła Świętego. Tym razem w dniu 17 maja pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Zbiórka wyjeżdżających o godzinie 16:00. W drodze do Miedniewic nawiedzimy Niepokalanów, Szymanów i Guzów. Początek modlitwy w Miedniewicach o godzinie 20:00. Następnego dnia odwiedzimy Bolimów, Skierniewice, Nieborów, Arkadię, Łowicz, Żelazową Wolę i Brochów. Przewidywany powrót około godziny 17:00.

Sakramenty Wielkanocne

Przed nami ostatni tydzień okresu wielkanocnego, który zakończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy o obowiązku odnowienia jedności z Bogiem i Kościołem przez Sakrament Pokuty, i przyjęcie Komunii Świętej Wielkanocnej.

Eucharystia

W niedzielę, 26 maja br., o godzinie 10:30, grupa dzieci naszej Parafii po gorliwym i owocnym przygotowaniu przystąpi do Ołtarza Pańskiego, aby przyjąć Sakrament Najświętszego Ciała i Najświętszej Krwi Jezusa Chrystusa, który w Wieczerniku stał się dla swego Kościoła Pokarmem na Życie Wieczne. Bardzo serdecznie proszę wszystkich Parafian o modlitwę w intencji Rodzin przygotowujących się już bezpośrednio do tego nadzwyczajnego wydarzenia.

Ewidencja Parafialna

Witamy nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które ostatnimi czasy zamieszkały w naszej Parafii lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.

Pielgrzymka do Torunia

W dniu 08 czerwca br. udamy się z pielgrzymką do Torunia do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II. Koszt około 100 złotych. Szczegóły o pielgrzymce do Torunia u pani Marii Cisak. Zapisy do soboty 01 czerwca w zakrystii lub kancelarii.

Biblioteka Parafialna

Zważywszy na słowa Świętego Pawła Apostoła, że „wiara rodzi się ze słuchania” Boga i o Bogu, a czytanie jest szczególną formą słuchania, zapraszamy do systematycznego korzystania z księgozbioru naszej Biblioteki Parafialnej. Książki można wypożyczać w niedzielę w godzinach 11:30 – 13:30, w czwartek 17:30 – 19:00.

Warszawa, dnia 12 maja 2024 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.