Ogłoszenia duszpasterskie 06. Niedziela Zwykła (11 lutego 2024 roku)

Nieszpory Niedzielne

Wielki Post

Zbliżamy się do Wielkiego Postu. Wielki Post to czas obfitujący w Miłosierdzie Boże wobec nas oraz miłosierdzie nasze wobec bliźnich. Okres pokuty i nawrócenia rozpoczynamy od posypania, na znak pokuty, głów popiołem.

Msza święta z obrzędem pokutnym posypania popiołem w środę, 14 lutego, o godzinie: 7:00, 9:00, 18:00; 19:30.

W środę obowiązuje wszystkich post ścisły.

Ofiary składane podczas Mszy Świętej w Środę Popielcową są naszą pierwszą jałmużną wielkopostną przeznaczoną dla Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Rekolekcje Wielkopostne

W Środę Popielcową, 14 lutego br., rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które są bardzo istotnym wydarzeniem na drodze w przygotowaniu się do przyjęcia owoców Odkupienia w Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje trwać będą do soboty, 17 lutego, włącznie. Rekolekcjom Wielkopostnym przewodniczy ks. Andrzej Kowalski. Nauki rekolekcyjne od środy do piątku o godzinie: 07:00, 09:00, 18:00, 19:30; w sobotę o godzinie: 07:00, 09:00 i 18:00. W sobotę, 17 lutego, nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00.

Plan rekolekcji znajduje się na stronie internetowej Parafii: www.gwiazdzista17.pl i tablicy ogłoszeń. Młodzież zapraszamy w czasie najbliższych rekolekcji w środę, czwartek i piątek na Mszy Świętej o godzinie 19:30.

Świętych Obcowanie

W najbliższą sobotę, 17 lutego, to dzień naszej comiesięcznej prośby do św. Brata Alberta Chmielowskiego o modlitwę wstawienniczą przed obliczem Boga w powierzanych mu sprawach. Litania do Świętego Alberta Chmielowskiego po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Nabożeństwa Wielkopostne

Adoracja Jezusa Chrystusa Cierpiącego obdarza pokutującego miłosierdziem w postaci odpustu zupełnego przy spełnieniu warunków zwykłych określonych przez Kościół. Nabożeństwa Wielkopostne są formą adoracji, czyli spojrzenia pełnego miłości i współodczuwania Najświętszej Ofiary Jezusa Chrystusa.

Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17:15;

Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:00 i 19:45.

W najbliższy piątek, 16 lutego, ze względu na Rekolekcje, Droga Krzyżowa tylko o godzinie 17:00. Również w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 rozpoczynać będziemy adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Eucharystii. Adoracja trwać będzie do godziny 17:00. W piątki Wielkiego Postu od godziny 15:00 będziemy mogli przystąpić o Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Rekolekcje Wielkopostne 2017 plan

 

Żywy Różaniec

We wtorek, 13 lutego, Msza święta o godzinie 18:00 w intencji Parafialnej Rodziny Żywego Różańca.

Po Mszy Świętej Fatimskie Pokutne Nabożeństwo Różańcowe w jedności z błogosławionym ojcem Honoratem Koźmińskim.

We wtorek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00.

 

 

Katecheza Przedsakramentalna

Zapraszamy na katechezę poprzedzającą przyjęcie Sakramentu:

– Bierzmowania, dziś (w niedzielę), po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Męstwo i Miłość

Mężczyzn naszej Parafii, bez względu na wiek i stan cywilny, czyli wszystkich kawalerów, żonatych, narzeczonych i wdowców, uczących się i pracujących, dojrzałych i dojrzewających w realizacji powołania do bycia doskonałym wnukiem, synem, mężem i ojcem, zapraszamy jutro, 12 lutego, na godzinę 19:40 na wspólny Różaniec w intencji niewiast, które Bóg powierzył naszej mężnej miłości.

Dzień Chorych

W dniu 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryji Panny zważamy na obecność w Kościele Najświętszej Maryji Panny z Lourdes; w tym dniu obchodzimy Dzień Chorych.

Msza Święta z Sakramentem Namaszczenia Chorych o godzinie 12:00. Bardzo proszę o przyjście z pomocą wszystkim nieobłożnie chorym w dotarciu do świątyni na wspólną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.

 

 

Warszawa, dnia 11 lutego 2024 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.