Wielki Post
Niedziela Palmowa jest pierwszym z ostatnich czterech dni Wielkiego Postu; jednocześnie rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym doświadczymy wielkiej miłości Boga. W tym świętym czasie będziemy oglądać, a jednocześnie doświadczać na sobie prawdy, że „Jezus Chrystus umiłowawszy swoich, do końca ich umiłował”.
Nabożeństwa Pasyjne
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś (niedziela) o godzinie 17:15. Pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego, czyli aktu Miłosierdzia Bożego dla siebie lub świata całego, za rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwach pasyjnych przy spełnieniu warunków zwykłych.
Ostatnie Dni
Przez Wielki Post mieliśmy przygotować siebie do godnego i owocnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Do naszej dyspozycji pozostały ostatnie cztery dni Wielkiego Postu 2025. Proszę wszystkich o odzyskanie stanu Łaski oraz jedności z Bogiem i Kościołem przez Sakrament Pokuty i Pojednania. Stan Łaski czyni nas zdolnymi do pełnego udziału w tym, kim jest Jezus Chrystus.
Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godziny 17:00 do 20:00.
Apostolstwo Dobrej Śmierci
We wtorek, 15 kwietnia, Msza Święta o godzinie 18:00 ofiarowana Bogu w intencji Apostolstwa dobrej Śmierci oraz ich podopiecznych; po Mszy Świętej Różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej. Spotkanie formacyjne parafialnej wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci o godzinie 17:00 w Domu Parafialnym.
Katecheza Przedsakramentalna
Katecheza poprzedzającą przyjęcie Sakramentu:
– Bierzmowania, dziś (niedziela, 13 kwietnia), o godzinie 19:00;
– Małżeństwa, w środę, 16 kwietnia, o godzinie 20:00 w Domu Parafialnym.
W dniu 25 maja br., grupa dzieci z naszej Parafii przystąpi do Ołtarza Pańskiego, aby przyjąć Najświętszy Sakrament Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Bardzo serdecznie proszę o modlitewną pamięć o Rodzinach, które przygotowują się do tej uroczystości.
Triduum Paschalne
W czwartek, 17 kwietnia, Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy w Kościele celebrowanie zbawiennych Tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Triduum Paschalne to Trzy Święte Dni, w których sprawuje się w naszych świątyniach tylko i wyłącznie jedną Liturgię.
Msza święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godzinie 18:00.
Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godzinie 18:00.
Wielka Sobota jest dniem ciszy i milczenia Kościoła trwającego przy Grobie Jezusa Chrystusa w oczekiwaniu na Cud Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godzinie 21:00 w sobotę.
Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy post ścisły, który winien trwać przez cały Wielki Piątek, Wielką Sobotę aż do radosnego Alleluja w Noc Liturgii Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego.
Spowiedź w Wielki Piątek od godziny 20:00 do 24:00.
W Wielką Sobotę od godziny 07:00 do 16:00.
Adoracja Pana Jezusa
Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek adoracja Pana Jezusa do godziny 24:00.
W Wielki Piątek od godziny 07:00 do 24:00 z przerwą na Liturgię Męki Pańskiej od godziny 18:00 do 20:00.
W Wielką Sobotę adoracja od godziny 07:00 do 17:00.
Liturgia Godzin
Liturgiczna Modlitwa Kościoła, tzw. Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godzinie 08:00.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego
W Wielki Piątek, 18 kwietnia, o godzinie 15:00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego według objawień świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Drugi dzień Nowenny w Wielką Sobotę o godzinie 15:00. W niedzielę Zmartwychwstania i w Oktawę Zmartwychwstania kolejne dni Nowenny po Mszy świętej o godzinie 09:00 i 18:00.
Święcenie Pokarmów Wielkanocnych
Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godziny 07:30 do 16:00 w Małej Kaplicy.
Zmartwychwstanie Pańskie
Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się w nocy 19 kwietnia (sobota), o godzinie 21:00. W Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego odnawiamy przyrzeczenia Chrztu Świętego.
Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic. Procesja Rezurekcyjna za zakończenie nocnej Liturgii Zmartwychwstania Pańskiego. Procesją Światła wyznajemy przed światem, że Jezus Chrystus był umarły, ale trzeciego dnia zmartwychwstał.
Porządek Mszy św. w Święta
Msza święta w pierwszy dzień Świąt Zmartwychwstania o godzinie: 09:00, 10:30, 12:00, i 18:00.
W drugi dzień Świąt o godzinie: 7:30, 09:00, 10:30, 12:00, 18:00, 20:00.
Parafialna Caritas
Świece Wielkanocne do nabycia w sali numer 4. W imieniu wszystkich podopiecznych parafialnej CARITAS, obdarowanych owocami waszej miłości wobec Boga i bliźniego w postaci jałmużny wielkopostnej i przyniesionych produktów, składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Pamiętajmy, że Bóg, który widzi w ukryciu wasze dobre czyny, będzie nam nagrodą.
Warszawa, dnia 13 kwiecień 2025 roku