Ogłoszenia duszpasterskie  05. Niedziela Wielkanocna (28 kwietnia 2024 roku)

Nabożeństwa Majowe

Od najbliższej środy rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Matki Jezusa Chrystusa.

Majowe odprawiane będą codziennie:

w niedziele o godzinie 17:15;

w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej o godzinie 18:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w najbliższy czwartek, 02 maja, rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 09:00 i zakończy o godzinie 18:00 Mszą Świętą o świętość dla kapłanów oraz o powołania na służbę Bogu i bliźniemu w Kościele.

Uroczystość Królowej Polski

W piątek, 03 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski.

Msza Święta sprawowana będzie o godzinie 07:30, 09:00; 10:30 i 18:00.

Msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 10:30.

Majowe po Mszy Świętej o godzinie 18:00. W piątek nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00

 

Pierwszy Piątek miesiąca

Najbliższy piątek, 03 maja, jest pierwszym piątkiem miesiąca, a tym samym dniem naszej comiesięcznej spowiedzi sakramentalnej dla odzyskania stanu Łaski Uświęcającej i przyjęcia Komunii Świętej Wynagradzającej według objawień Świętej Małgorzaty Marii Alacoque.

Spowiedź w piątek: rano o godzinie 7:00 i 9:00; popołudniu od godziny 15:00 do 21:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00.

Pierwsza Sobota

Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpocznie się w sobotę, 04 maja, Mszą Świętą o godzinie 09:00.

Eucharystia

W dniu 26 maja br., grupa dzieci naszej Parafii po gorliwym przygotowaniu przystąpi do Ołtarza Pańskiego, aby przyjąć Najświętszy Sakrament Ciała i Krwi. Bardzo serdecznie proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji Rodzin przygotowujących się już bezpośrednio do tego nadzwyczajnego wydarzenia, jakim jest uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę, 21 kwietnia, dzieci wraz z rodzicami nawiedzili Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, aby również w ten sposób jeszcze bardziej zbliżyć się do Wielkiej Tajemnicy naszej Wiary, jaką jest Sakrament Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.

Śladami Wielkich Świętych

Szczerze polecam i serdecznie zapraszam na pielgrzymkę do Włoch „Śladami wielkich Świętych”. Termin pielgrzymki 7-14 września br. Szczegółowe informacje o pielgrzymce i zapisy u księdza Macieja.

Pielgrzymka do Miedniewic

Tradycją naszą jest, że na Dzień Matki udajemy się z pielgrzymką na modlitewne czuwanie z Najświętszą Maryją Panną, Matką Najświętszą Jezusa Chrystusa i Kościoła Świętego, czyli również każdego z nas. W dniach 17 i 18 maja pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach.
W planie pielgrzymki znajdują się następujące nadzwyczajne i nie obojętne nam miejsca takie jak: Niepokalanów, Szymanów, Guzów, Bolimów, Skierniewice, Nieborów, Arkadia, Łowicz, Żelazowa Wola i Brochów. Zapisy do soboty, 11 maja, w zakrystii lub kancelarii. Szczegóły dotyczące pielgrzymki do Miedniewic podane zostaną za tydzień.

Pielgrzymka do Torunia

W dniu 08 czerwca br. udamy się z pielgrzymką do Torunia do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II. Koszt około 100 złotych. Szczegóły o pielgrzymce do Torunia u pani Marii Cisak. Zapisy do soboty 01 czerwca w zakrystii lub kancelarii.

Kolekta na inwestycje

Za tydzień kolekta na prowadzone inwestycje budowlane.

Nieszpory

Wieczorna liturgiczna modlitwa Kościoła, czyli nieszpory, dziś o godzinie 17:15.

Męstwo i Miłość

Wszystkich ludzi dobrej woli, a przede wszystkim rodziców i rodziców chrzestnych, zapraszamy jutro, 29 kwietnia, na godzinę 19:40 na wspólny Różaniec w intencji naszych dzieci, którzy będąc młodym pokoleniem Polaków są jednocześnie przyszłością Chrystusowego Kościoła i naszej Ojczyzny i Narodu Polskiego.

Warszawa, dnia 28 kwietnia 2024 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.