Ogłoszenia duszpasterskie 02. Niedziela Wielkopostna (25 lutego 2024 roku)

Wielki Post

Trwamy w Wielkim Poście.

Odzyskawszy stan komunii z Bogiem w sakramentalnej posłudze Kościoła, umocnieni Łaską Bożą postępujmy na drodze naśladowania Jezusa Chrystusa, nawet wówczas, gdy zaczyna to być nasza osobista droga krzyżowa.

 

Godziny z Miłosierdziem

Wielki Post to wysiłek nieustannego i konsekwentnego zwracania się ku Bogu z prośbą o uświęcenie.

W Wielkim Poście, w każdy piątek, nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, rozpoczyna się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Również od godziny 15:00 będzie sposobność do spowiedzi. W czasie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godziny 17:00.

Nabożeństwa Pasyjne

W nabożeństwach Wielkiego Postu z uwagą i wdzięcznością zbliżamy się do Ofiary Jezusa Chrystusa, która jest przyczyną i ceną naszego odkupienia. Za udział w nich możemy uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków zwykłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17:15.

Wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 17:00 i 19:45.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej osobista adoracja Krzyża oraz okazja do złożenia wielkopostnej jałmużny. Jałmużna z najbliższego piątku, 02 marca, przeznaczona jest dla Braci Albertynów z Pustelni Świętego Brata Alberta na Kalatówkach koło Zakopanego.

Wielkopostna Asceza

Zachęcamy wszystkich Małżonków i Rodziców naszej Parafii do podjęcia na czas Wielkiego Postu, jako jedno z zadań w wielkopostnym ćwiczeniu chrześcijańskiego hartu ducha, codziennej rodzinnej modlitwy różańcowej z rozważaniem tajemnic bolesnych życia Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki w intencji powrotu do Chrystusa i Jego Ewangelii Polski i świata.

Męstwo i Miłość

Wszystkich ludzi spragnionych dobrej przyszłości Kościoła, Ojczyzny i świata, a szczególnie Rodziców naszej Parafii, zapraszamy jutro, 26 lutego, na godzinę 19:40 na wspólny Różaniec w intencji naszych dzieci, bez względu na posiadany przez nich wiek.

Pierwszy Piątek Miesiąca

Najbliższy piątek, 01 marca, jest pierwszym piątkiem miesiąca, czyli dniem przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej.

Spowiedź rano na Mszy świętej o godzinie 07:00 i 09:00; popołudniu od godziny 15:00 do 20:30.

O godzinie 15:00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam wszystkich do comiesięcznej, systematycznej spowiedzi oraz osobistej praktyki czci Najświętszego Serca Pana Jezusa według objawień Świętej Małgorzaty Alacoque.

 

Nabożeństwo Pierwszej Soboty

W sobotę, 02 marca, Nabożeństwo Pierwszych Sobót, rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 09:00.

Po Mszy świętej modlitwa różańcowa z aktem poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryji.

 

Parafialna Caritas

W kaplicy Miłosierdzia Bożego od jutra można złożyć produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki czystości. Niech z naszego wielkiego postu powstaje wiele wielkich dzieł miłosierdzia w postaci jałmużny.

Ewidencja Parafialna

Wszystkich nowych mieszkańców osiedli mieszkaniowych Potok i Ruda bardzo serdecznie witamy w naszej Parafii. Jednocześnie osoby, małżeństwa i rodziny, które zamieszkały w naszej Parafii lub zamieniły mieszkanie prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej w celu formalnego zaistnienia w ewidencji parafialnej.

Kolekta na inwestycje

W przyszłą niedziele, 03 marca. Comiesięczna kolekta na cele budowlane.

Biblioteka Świętych Wyznawców

W związku prośbą rodziców Biblioteka Parafialna zamierza utworzyć kącik z literaturą dziecięcą o trzech poziomach: do 5 lat (książki obrazkowe), 6-8 lat , 9-10 lat. Ponieważ nasz księgozbiór składa się wyłącznie z darów parafian prosimy rodziców, których dzieci wyrosły już ze swoich książeczek o przekazywanie ich do Biblioteki Parafialnej. Jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do wypożyczania książek. Czytanie mądrej książki, to rozmowa z mądrym człowiekiem.

Warszawa, dnia 25 lutego 2024 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.