Ogłoszenia duszpasterskie 02. Niedziela Adwentu (10 grudnia 2023 roku)

Adwent

Od tygodnia trwamy w Adwencie. Znakiem adwentowej postawy bycia przygotowanym jest udział w Roratach, które sprawujemy w dni powszednie Adwentu o godzinie 6:30.

Na Roraty należy przynieść lampiony, a najlepiej swoje osobiste świece gromniczne.

Pamiętajmy na słowa Pana Jezusa: „Niech będą przepasane wasze biodra i zapalone pochodnie w waszych dłoniach, a wy jako słudzy czuwający u drzwi, by je natychmiast otworzyć, gdy Pan powtórnie przyjdzie i zakołacze”.

Katecheza Przedsakramentalna

Katecheza do Sakramentów Pokuty i Eucharystii w sobotę, 16 grudnia, o godzinie 11:00 w kościele. Katecheza do Chrztu Świętego dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę, 16 grudnia, o godzinie 17:00 w Domu Parafialnym.

Opłatki Wigilijne

Opłatki Wigilijne i Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia w sali nr 4.

CARITAS

Parafialna CARITAS zwraca się z uprzejmą prośbą o dyskretne podanie adresów osób potrzebujących pomocy. Zgłoszenia bezpośrednio do Księdza Proboszcza. W kaplicy Miłosierdzia Bożego do 17 grudnia możemy składać produkty żywnościowe o przedłużonym terminie przydatności do spożycia oraz środki chemii gospodarczej.

Jubileusze Małżeńskie

Tradycyjnie, w Święto Trzech Króli, w naszej Parafii dziękujemy Panu Bogu
za tajemnicę miłości daną ludziom przez Boga w Sakramencie Małżeństwa. Bardzo serdecznie proszę małżonków naszej Parafii, którzy w roku 2024 będą obchodzić 1, 5, 10, 15, 20, 25… i itd. rocznicę swego małżeństwa sakramentalnego o zgłoszenie tego faktu w kancelarii lub zakrystii.

Wizyta Duszpasterska

W tym tygodniu z Bożym błogosławieństwem pośpieszymy do wiernych wyznawców Jezusa Chrystusa:

– poniedziałek, 11 grudnia…..Klaudyny 34;

– wtorek, 12 grudnia………….Klaudyny 36;

– środa, 13 grudnia……………Tylżycka 7;

– czwartek, 14 grudnia……….Tylżycka 11;

– piątek, 15 grudnia….………..Barszczewska 6, 7, 11, Gwiaździsta 13;

– sobotę, 16 grudnia………….Gwiaździsta 29.

W przyszły poniedziałek, 18 grudnia, Gwiaździsta 31. Harmonogram kolędy 2023/2024 znajduję się na parafialnej stronie internetowej www.gwiazdzista17.pl i tablicy ogłoszeń. Wizytę Duszpasterska rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godziny 16:00 w sobotę od godziny 11:00.

Rekolekcje Adwentowe

Wszystkim, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Adwentowych składam wyrazy uznania za poważne potraktowanie nade wszystko samych siebie. Umocnieni obecnością Boga z radością i nadzieją wyglądajmy przyjścia Jezusa Chrystusa w chwale.

Męstwo i Miłość

Mężczyzn naszej Parafii, zapraszamy jutro, 11 grudnia, na godzinę 19:30 na wspólny Różaniec w intencji niewiast, które Bóg powierzył naszej mężnej miłości.

Żywy Różaniec

W środę, 13 grudnia, modlitewne i formacyjne comiesięczne spotkanie Parafialnej Rodziny Żywego Różańca o godzinie 18:00.

Po Mszy świętej nabożeństwo różańcowe.

We środę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 19:00.

W tym dniu trwamy na modlitwie i duchowej jedności z bł. Honoratem Koźmińskim.

Kiermasz Adwentowy

Zapraszamy do odwiedzenia w Małej Kaplicy kiermaszu adwentowego przygotowanego przez Wspólnotę Młodych Mam oraz ich Dzieci.

Za tydzień Kiermasz przygotowany przez uczniów bielańskich szkół na rzecz Fundacji Onkologicznej im. Tomka Osucha.

 

Nieszpory

Nieszpory,

czyli wieczorna liturgiczna

modlitwa Kościoła

dziś o godzinie 17:15.

 

Warszawa, dnia 10 grudnia 2023 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.