Ogłoszenia duszpasterskie  02. Niedziela Adwentu (04 grudnia 2022 roku)

Adwent

Od tygodnia trwamy w Adwencie, już w pełnej gotowości oczekujemy na przyjście Pana Jezusa.

Znakiem adwentowej postawy bycia przygotowanym oraz czujności wobec tego co w nas z Boga pochodzi jest udział w Roratach, które sprawujemy w dni powszednie Adwentu o godzinie 6:30.

Na Roraty należy przynieść lampiony, a najlepiej świece gromniczne.

 

 

Rekolekcje Adwentowe

Wszystkim, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Adwentowych składam wyrazy uznania za poważne traktowanie samych siebie i wyraz zatroskania o uświęcanie własnej duszy nieśmiertelnej. Umocnieni obecnością Boga z radością i w gotowości oczekujmy przyjścia Jezusa Chrystusa w chwale.

Nieszpory

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, a zatem zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie Eucharystii o godzinie 17:15.

Akatyst

Dla uczczenia Boga za Niepokalane Poczęcie Panny Maryji zapraszam do wspólnej modlitwy Akatystem ku czci Świętej Bożej Rodzicielki w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy Świętej o godzinie 12:00.

Katecheza Przedsakramentalna

Zapraszamy na katechezę poprzedzającą przyjęcie sakramentu:

– Pokuty i Eucharystii, 10 grudnia, o godzinie 11:00, w kościele;

– Bierzmowania, 11 grudnia, po Mszy Świętej o godzinie 18:00;

– Chrztu Świętego dla rodziców i chrzestnych, w 17 grudnia o godzinie 17:00.

Jubileusze Małżeńskie

Tradycyjnie, w Święto Trzech Króli, w naszej Parafii dziękujemy Panu Bogu za tajemnicę miłości daną ludziom przez Boga w Sakramencie Małżeństwa. Bardzo serdecznie proszę małżonków naszej Parafii, którzy w roku 2023 będą obchodzić 1, 5, 10, 15, 20, 25… i itd. rocznicę swego małżeństwa sakramentalnego o zgłoszenie tego faktu w kancelarii lub zakrystii.

Wizyta Duszpasterska

W tym tygodniu z Bożym błogosławieństwem pośpieszymy do wiernych wyznawców Jezusa Chrystusa:

– poniedziałek, 05 grudnia…..Mickiewicza 74;

– wtorek, 06 grudnia………….Mickiewicza 72;

– środa, 07 grudnia……………Mickiewicza 70

– piątek, 09 grudnia…………..Barszczewska 6, 7, 9; Domki: Klaudyny, Kiwerska, Podleśna

– sobotę, 10 grudnia…………..Potocka 2a,4,4a.

W przyszły poniedziałek, 12 grudnia, Gwiaździsta 21. Harmonogram kolędy 2022/2023 znajduję się na parafialnej stronie internetowej www.gwiazdzista17.pl
i tablicy ogłoszeń. Wizytę Duszpasterska rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godziny 16:00 w sobotę od godziny 11:00.

Kolekta Budowlana

Dziękuję za ofiary dziś złożone na tacę, a przeznaczone na prowadzone prace budowlane. Osoby pragnące złożyć imienne ofiary proszę o przejście do sali nr 4.

Opłatki Wigilijne

Opłatki Wigilijne i Świece wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom do nabycia w Sali nr 4.

CARITAS

Parafialna CARITAS zwraca się z uprzejma prośba o bardzo dyskretne podanie adresów osób potrzebujących pomocy. Zgłoszenia bezpośrednio do Księdza Proboszcza.

 

 

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP

W dniu 29 listopada rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia

NMP. Kolejne dni Nowenny do wtorku, 7 grudnia włącznie, odprawiane są codziennie po Mszy świętej o godzinie 09:00 i 18:00.

Nowenna to dziewięciodniowe modlitewne przygotowanie do godnej i owocnej celebracji uroczystości.

Wypominki

Msza święta w intencji zmarłych polecanych Bogu w wypominkach w poniedziałek, 5 grudnia, wyjątkowo w tym miesiącu o godzinie 06:30. Czytanie wypominek od godziny 17:00.

 

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryji Panny

W czwartek, 08 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny. Prawda wiary katolickiej uroczyście ogłoszona przez papieża Piusa IX w dniu 8 grudnia 1854 roku; głosi ona, że Najświętsza Panna Maryja w swym poczęciu z rodziców Joachima i Anny za zrządzeniem Boga została zachowana od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego dla przewidzianym zasług Wcielenia, Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Msza Święta w najbliższy czwartek o godzinie: 06:30, 09:00, 12:00; 18:00 i 19:00.

 

Warszawa, dnia 04 grudnia 2022 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.