5 MIESIĄC NOWENNY

Przyrzekamy Ci umacniać w rodzinach królowanie Syna Twego Jezusa Chrystusa, bronić czci Imienia Bożego, wszczepiać w umysły i serca dzieci ducha Ewangelii i miłości ku Tobie, strzec Prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i ojczystych. Przyrzekamy Ci wychować młode pokolenie w wierności Chrystusowi, bronić go przed bezbożnictwem i zepsuciem i otoczyć czujną opieką rodzicielską.

 Królowo Polski – przyrzekamy!

 Biorąc do ręki Jasnogórskie Śluby Narodu, bierzemy również odpowiedzialność za to, aby w naszych rodzinach królował Jezus Chrystus. Chcemy bronić w naszych rodzinach czci Imienia Bożego, robić wszystko, aby w umysłach i sercach naszych dzieci obecny był duch Ewangelii i miłość do Najświętszej Maryi Panny. Aby w naszych rodzinach i w naszej Parafii pilnowano Prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i ojczystych. W tym miesiącu będziemy się modlić i pracować nad wychowaniem młodego pokolenia w wierności Chrystusowi, aby bronić i zachować dzieci i młodzież przed zepsuciem, aby każde dziecko było otoczone czujną i troskliwą opieką rodzicielską.
ks. Proboszcz Dariusz Kowalski

7 LUTY 2015

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię…
Nawracajcie się i módlcie się, i czyńcie pokutę…

Opamiętajcie się i nawróćcie się i zacznijcie wierzyć w to, co mój Syn wam mówi!…
…lecimy na oślep, żeby się potopić, już nawet nie w jeziorze, ale w jakimś cuchnącym rozlewisku. …Bardzo was serdecznie proszę, ale to bardzo, abyście nie bali się naśladować Jezusa Chrystusa, wzorem Najświętszej Maryi Panny. Nie bójcie się… Przestańcie się lękać i nareszcie zacznijcie nauczać. Co mamy mówić ludziom? – jedno zdanie: nawracajcie się… Przestańcie się lękać i zacznijcie nauczać: męża, żonę, dzieci, wnuki, sąsiadów… To wy macie być Apostołami Jezusa Chrystusa…

7 lutego 2015 (Soboty Królowej Polski) – Msza św. w intencji Ojczyzny – homilia ks. Proboszcz Dariusz Kowalski

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.