27 października 2013 r. – ogłoszenia parafialne (30 ndz. zw.)

Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych – Zaduszki

W sobotę, wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza święta o godzinie 7:00, 9:00, 18:00 i 19:00. Msza święta wypominkowa o godzinie 18:00. Nabożeństwo pokutne w intencji zmarłych po Mszy świętej o godzinie 9:00 oraz o godzinie 17:00.

1. Nabożeństwo Różańcowe

Pozostało nam, kilka dni do końca miesiąca uświęcanego codzienną modlitwą różańcową. Pragnę przypomnieć, że za wspólne odmówienie Różańca świętego, przy spełnieniu warunków zwykłych, można codziennie uzyskać odpust zupełny. Nie przechodźmy obojętnie wobec tego daru miłosierdzia.  Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18:00, w niedzielę o godzinie 17:15.

2. Modlitwa wypominkowa

Jednym z uczynków miłosierdzia wobec duszy człowieka jest modlitwa za zmarłych.  Prosimy o podawanie  imion i nazwisk zmarłych, których chcemy polecić modlitewnej pamięci Kościoła.

3. Porządek Mszy świętej

Od dziś ostatnia Msza święta w niedziele będzie sprawowana o godzinie 20:00.

4. Modlitwa w intencji Prymasa Tysiąclecia

W poniedziałek, 28 października, po Mszy świętej o godzinie 19:00 modlitwa
w intencji beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nasze comiesięczne spotkania są udziałem w diecezjalnej nowennie przed rozpoczęciem pielgrzymowania NMP Królowej Polski w kopii Obrazu Jasnogórskiego.

5. Sakrament Pokuty i Pojednania

Zbliżają się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Modlitwy za Zmarłych. Bardzo proszę, abyśmy zadbali o to, by nasza obecność na cmentarzach nad grobami naszych bliskich zmarłych była rzeczywistym spotkaniem osób w tajemnicy świętych obcowania. Dzień 1-go listopada jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą. Pamiętajmy o udziale we Mszy świętej w dzień Wszystkich Świętych. Spowiedź w naszej świątyni we wtorek, środę i czwartek od godziny 17:00.

6. Marsz ze Świętymi

Tradycyjnie w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, czyli 31 października,  przejdziemy do kościoła świętego Stanisława Kostki w kolejnym Żoliborskim Marszu ze Świętymi. Marsz rozpocznie się w czwartek Mszą świętą o godzinie 18:00. Bardzo prosimy o udział w Marszu Świętych. Dzieci prosimy o przebranie się w znanych i lubianych przez siebie Świętych. Pragnę przypomnieć, że przez sakrament Chrztu świętego staliśmy się uczestnikami świętości samego Boga. Natomiast uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są okazją do radości ze zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią.

7. Uroczystość Wszystkich Świętych

Msza święta w uroczystość Wszystkich Świętych będzie sprawowana w naszej świątyni o godzinie 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30 i 18:00.  W dniach 1 -8 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych. W piątek, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

8. Zaduszki

W sobotę, wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza święta o godzinie 7:00, 9:00, 18:00 i 19:00. Msza święta wypominkowa o godzinie 18:00. Nabożeństwo pokutne w intencji zmarłych po Mszy świętej o godzinie 9:00 oraz o godzinie 17:00.

Warszawa, dnia 27 października 2013 r.

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.